Instagram’da Dondurulan Hesabı Geri Açma Yöntemleri

En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da kullanıcıların büyük bir kısmı bir konudan dertli. Bu yazımızda işte o dertli olduğunuz konuya değinip Instagram hesabımı dondurdum ne yapacağım ben şimdi? Sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız.

 

Kısa Süre Hesabını Kapatmak İsteyenlerin Dikkatine

Instagram’da hesabınızı kısa süreliğine dondurmak istediğinizde 1 veya 2 gün beklemek zorunda olduğunuzun farkında olmalısınız. Çünkü öyle 1-2 saat sonra açarım deyip açamazsanız hiç şaşırmayın. Böyle bir şey maalesef şuan için mümkün değil. Instagram hesabınızı dondurup geri açmak istediğinizde kullanıcı adı ve şifrenizi doğru şekilde yazsanız bile yanlıştır hatası alacaksınız. O yüzden dur ben bir şu hesabı dondurmayı deneyeyim gibi girişimlerde bulunmamakta fayda var. Yok, ben yine de denemek istiyorum derseniz sizin bileceğiniz iş.

Hesabımı Dondurdum Nasıl Geri Açarım?

instagram-hesap-dondurma

 

İşte geldik asıl soruya. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki dondurulan hesabı açmak için herhangi bir süre sınırlaması yok. Bu konuda içiniz rahat olsun. Bunun dışında gelelim en önemli noktaya. Kullanıcı adı ve şifrenizi kesinlikle hatırlıyor olmanız lazım. Hatırlıyorsanız problem yok hesabınızı yeniden aktif durumu getirebilirsiniz. Ama eğer hatırlamıyorsanız şifrenizi hatırlamadığınız için yeni şifre talebinde bulunamazsınız. Çünkü dondurulan hesaplardan yeni şifre talebi edemezsiniz.

Şifremi Unuttum Ne Yapmam Lazım?

Hesabınızı dondurdunuz sonra bir de şifrenizi unuttunuz ve şifre talebinde bulunamıyorsanız artık tek çare var o da Instagram yönetimiyle iletişime geçmek. Peki, bunun için ne yapmak lazım? Aşağıdaki Instagram yönetimiyle iletişime geçebileceğiniz linke tıklamak lazım.

Instagram destek link

Linke tıkladıktan sonra burada size çeşitli sorular sorulacak. O soruları kendinize en uygun olacak şekilde yanıtlamanız gerekiyor. Bu işlemi doğru bir şekilde uyguladıktan sonra tekrar hesabınıza erişmeniz mümkün olacaktır.

Instagram Yönetiminin Sorduğu Sorulara Nasıl Cevap Vereceğim

instagram-yonetimi

Bu konuda kafanız biraz karışmışsa aşağıda size örnek olarak vereceğimiz cevapları uygulayabilirsiniz.

-Kimin hesabı başkasının eline geçti?

Benim hesabım.

-Instagram hesabınızda belirtilen adrese giriş yapabiliyor musunuz?

Hayır.

-Size ulaşabileceğimiz (ve sadece sizin erişiminizin olduğu) e-posta adresi

Buraya Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu e-posta adresini yazmanız gerekiyor.

-Bildirdiğiniz hesaptaki mevcut kullanıcı adı

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  İbrahim Tatlıses Arda Turan’ı Instagram Hesabından Tebrik Etti

Buraya Instagram hesabınızın kullanıcı adını yazıyoruz.

-Hesabınız için kaydolurken kullandığınız e-posta adresi

Buraya yine Instagram hesabımız için kullandığımız e-posta adresini giriyoruz.

-Bu ne tür bir hesap?

İşte burada vereceğiniz yanıt önemli. Eğer hesabınızda size ait ve yüzünüzün de gözüktüğü fotoğraflar var ise eğer bu hesapta benim göründüğüm resimler var seçeneğini işaretliyoruz.

-Bu hesabı siz mi oluşturdunuz?

Evet.

-Hesabınızın başkasının eline nasıl geçtiği hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz?

Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum seçeneğini seçin.

-Hesabınıza nasıl erişti?

Bu kısmada hesabınızı dondurduğunuzu fakat açmak isteyip açamadığınız ile ilgili bir yazı yazmalısınız.

Daha sonrada gönder butonuna tıklayın.

Şimdi gelelim o önemli sorunun diğer seçeneklerden birini seçtiğinizde ne yapmanız gerektiğine.

-Bu ne tür bir hesap?

Bu hesap benim oluşturduğum veya ürettiğim resimleri içeriyor ama resimlerde görünmüyorum. Eğer hesabınızda size ait fotolar yok ise bu seçeneği işaretleyip aşağıdaki adımları izleyin.

-Instagram şifrenizi biriyle hiç paylaştınız mı?

Hayır.

-Hesabınıza kim erişti?

Hesabım başkasının eline geçmedi; giriş yapmada sorun yaşıyorum.

-Hesabınıza nasıl erişti?

Buraya yine hesabı dondurduğunuz ve açamadığınız ile ilgili bir yazı yazın.

-Lütfen Instagram fotoğraflarınızdan birinin filtre uygulanmamış/kırpılmamış halini yükleyin.

Buraya hesabınızda daha önce yüklü olan bir fotoğrafın, kırpılmamış filtre uygulanmamış yani hiçbir şekilde oynama yapılmamış halini gönderin.

Instagram hesabınızda olan bir fotoğrafın filtresiz halini gönderdikten sonra artık sıra bekleme aşamasına geliyor. Instagram yönetimi size bir ya da iki gün içinde dönüş yapacaktır. Size dönüş yaptıklarında sizden hesabınızı tekrar aktif hale getirebilmek için bir fotoğraf isteyebilirler. Gelelim bu fotoğrafı ne şekilde istediklerine. Sizin mailinize rakamlardan oluşan bir kod gönderip sizden bu kod ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızı atmanızı istiyorlar. Amaç fake olmadığınızı kanıtlamak. Bunu da yaptıktan sonra hesabınıza geri kavuşabilirsiniz.

Özet geçmek gerekirse hesabınızı saatler içinde kapatıp açmak mümkün değil en az 1-2 gün beklemeniz gerek, kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlıyorsanız eğer dondurduğunuz hesabı açmakta problem yok, hesabı dondurdunuz ve şifrenizi hatırlamıyorsanız yeni şifre talebinde bulunmadığınız için tek çare Instagram yönetimiyle iletişime geçmek. Kısaca olay budur.

 

 

Instagram’da Dondurulan Hesabı Geri Açma Yöntemleri
3.8 (76.36%) 22 votes

122 Comments

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +