Instagram’da E – Ticaret Dönemi

| Nisan 23, 2015 | Genel| Yorum Yok*/?>
Instagram kullanımı

Instagram E Ticaret Yapmak

Sosyal medya kullanımında ki artış her geçen gün biraz daha fazlalaşmaya başladı. Özelikle son yıllarda gelişen internet teknoloji sayesinde birçok kullanıcı sosyal medyaya yöneliyor. Tabi nüfusun fazla olduğu bir alanda da yeni iş sektörlerinin oluşması oldukça doğal olarak görülebilir. Bu durumdan en çok etkilenen platform ise Instagram olarak biliniyor. Zira 300 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile Instagram üzerinden artık E-ticaret adı verilen iş sektörleri de oluşturulmaya başladı. E-ticaret adı verilen bu sistemler özellikle Instagram üzerinden moda üzerine yapılan ürün satışlarında kullanılıyor.
Genellikle moda alanında ürün tanıtımı ile sayfa üzerinden ürün satışı yapılması şeklinde yürütülen bu sistem sayesinde birçok kişi gelirde elde edebiliyor. Bunun yanında bireysel kullanıcıların dışında büyük firmalarında bu yöntemi kullandığı bir gerçek. Kimi zaman reklam için kimi zamanda daha fazla ürün satışı yapmak ve Pazar hacmini artırmak için kullanılan bu yöntem ile son dönemde alışveriş işine iyiden iyiye Instagram’ın da katıldığını söylemek mümkün.

Sosyal medya devi Instagram son dönemde hızla bir yükselişin içerisine girdi. Özellikle Instagram’ın ardı ardına yayınlanan yeni güncellemeleri ile beraber Instagram’ın çok daha işlevsel hale gelmeye başladığını da söylemek gerek. Bu şekilde aldığı güncellemeler ile beraber son dönemde rakip sosyal medya uygulamalarını da bir hayli geride bırakmayı başaran Instagram, son olarak ise Snapchat ile bir yarış içerisine girmişti. Facebook’un Snapchat uygulamasını satın alamaması ile başlayan yarış sonrasında Instagram’a yeni özellik olarak getirilen resimlerin hikayesi özellikleri de dahil edilmişti.

Şimdilerde ise Instagram resimlerin hikayesi özelliğini güncelleyerek tamamen bu özellik için Snapchat’in önüne geçmeyi amaçlıyor. Bunun için sürekli olarak yayınlanan güncellemeler ile beraber öne çıkmaya başlayan Instagram’ın son olarak ise 9.7.5 sürümü ile güncellendiğini söylemek gerek. Son sürümle beraber ise resimlerin hikayesi özelliğine birçok yenilik eklendi. İlk olarak Boomerang ile GIF paylaşımlarına izin vermeye başlayan Instagram, bunun dışında resimlerin hikayesi sistemi için etiketlemeleri de değiştirmeye başladı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Mondragon Instagram Mesajından Sonra İntihara Teşebbüs Etti

Etiket konusunda yapılan değişikliklerle beraber artık kolayca resimlerin hikayesi paylaşımlarınıza başka kullanıcıların kullanıcı hesaplarını etiket olarak eklemeniz mümkün hale getirildi. Tüm bu adımların dışında Instagram’ın en çok beğenilen özelliği ise E-ticaret güncellemesi oldu. Zira söz konusu güncelleme ile markaların resimlerin hikayesi paylaşımlarına “daha fazlası” özelliği eklemesi de mümkün kılındı. Bu sayede artık markalar ya da moda blogları doğrudan kendi sitelerinin adreslerini resmin içerisine daha fazla özelliği olarak eklemesine de izin verildi. Söz konusu sistemin ne kadar beğeni toplayacağı ise merak konusu.

Instagram’da E – Ticaret Dönemi
4.5 (90.2%) 245 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +