İnstagram’da Popular’a Nasıl Girerim?

İnstagram’da Popular’a Nasıl Girerim?

Çoğu Instagram kullanıcısının hayali “Popular” yani en popüler olan resimler arasında girebilmektedir. Bu sayede kullanıcılar hem daha çok takipçi alır, hem de fotoğraflarına gelen beğeni sayısı artar.

Öncelikle Popular’a girmenin takipçi sayısıyla alakalı olduğu kesinlikle doğru. Yani 10000 Takipçiniz varsa, çok kötü bir fotoğraf ekleseniz dahi popular’a girme ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

Çok az takipçiniz varsa üzülmeyin, az takipçinizin olması Popular’a giremeyeceğiniz anlamına gelmez. Eğer gerçekten güzel ve ilginç bir fotoğraf paylaştıysanızi mutlaka like alacak ve belki de popular’a girecektir. Tabiki 400-500 takipçiniz varken popüler sayfasına girmeyi beklemek komik olur ancak 4-5 bin civarı takipçiniz var ise ve kullanıcılarınız aktif ve sizi dikkatle takip eden kullanıcılar ise. popular page e girme şansınız olabilir. Popular page’ girme mantığı kısaca şu şekilde açıklanabilir:

-Resim ilk paylaşıldığında, ilk 30 dakika içinde ne kadar çok like ve comment alırsa popüler sayfasına girme ihtimali okadar fazladır.

-Ilk 30 dakikada ortalama 600 like ve 20 comment  üzeri alınabiliyorsa resim popüler sayfasına girebilir.

Instagram algoritması, burada da anlatıldığı üzere, gerçekten güzel ve beğenilen paylaşımı bulup zaten Popular’a koyuyor.

Popular’a girmeniz için 5 ipucu

1) Özgün ve ilgi çekici bir fotoğraf çekin

2) Fotoğraflarınızın yorum kısmına mutlaka “#” ile başlayan “hashtag” ekleyin. Bu, fotolarınıza daha çok kişinin bakması anlamına gelmektedir.

3) Takipçilerinizle iletişimi koparmayın. Keza onların yapacağı yorumlar bile popular’a girmenizdeki kriterlerden birisi.

4) Üst üste paylaşım yapmayın. Yüklediğiniz fotoğrafın doygunluğa ulaştığına emin olun ve biraz sabredin.

5) Popüler instagramcıların fotoğraflarına yorum yapın. Bu daha çok like almanızı ve follower kazanmanızı sağlayacaktır.

Eğer daha hızlı bir biçimde instagramda popüler sayfasına sizi sokabilecek takipçi adedine ulaşmak istiyorsanız www.instatakipci.com adresinden gerçek ve aktif instagram takipçileri satın alarak takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

 

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Sosyal Medya Depresyona Neden Oluyor İddiaları Bir Kez Daha Gündemde
İnstagram’da Popular’a Nasıl Girerim?
4.5 (89.38%) 194 votes

107 Comments

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +