Instagram Spam Mesaj Kutusunu Görme?

Instagram Spam Mesaj Kutusunu Görme?

İnternet dünyasında sanal kimlik olarak gösterebileceğimiz mail adresleri hemen her uygulama için kullanılıyor. Instagram spam mesaj kullananları engellemek için yeni güvenlik önlemleri almayı hedefliyor. Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarına da giriş yaparken mutlaka mail adresi vermemiz gerekmekte. Bunun dışında maillerin internet üzerinde iletişim kurmak ve dosya gönderimi yapmak içinde kullanıldığını biliyoruz. Gönderilen tüm mailleri de yine servis sağlayıcılarının sundukları gelen kutusu hizmetleri ile kontrol edebiliyoruz. Bu durumun aslında güvenlik sorunlarına da neden olduğunu belirtelim. Zira gönderilen bazı maillerin içerisinde casus yazılımlar gizli olabiliyor. Kullanıcıları bu olumsuzluklardan korumak için mail servislerinin de spam klasörü adı verilen bir sistem kullandığını söyleyebiliriz.

Eğer instagram spam mesaj saldırısına  maruz kalmamak istiyorsanız kullanıcıları engelleme yolunu tercih edebilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcılar profillerinizi göremeyecek, sizlere mesaj atamayacak ve paylaşımlarınıza erişemeyecektir. 

Instagram Spam Mesaj Nasıl Görülür?

Genel olarak reklam ve benzeri zararlı mailleri engellemek için kullanılan sistemin bir benzeri de Instagram, Facebook gibi uygulamalarda da kullanılmakta. Fakat mail servis sağlayıcılarından farklı olarak Instagram uygulamasında bu mesajları görüntüleyebileceğimiz bir spam klasörü bulunmuyor. Bunun için kullanıcıların birkaç noktaya dikkat etmeleri ve gelen mesajları takip etmeleri gerekiyor. Bunun içinde öncelikle profilinizden direk mesaj bölümüne giriş yapıyorsunuz. Direk mesaj bölümünden reklam ve benzeri mesajlar geldiğinde üst kısımda mavi mesaj bildirimi olduğunu göreceksiniz. Bu bildirime bastığını zaman gelen spam mesajları görüntülemiş oluyorsunuz. Tabi hemen her mesajın burada kayıt edilmediğini de söyleyelim. Sadece birkaç mesaja bu şekilde denk gelebiliyorsunuz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/begeni-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ben hiç bişey yapmadan spam yiyorum. Bana spamın kimin atdığını öğrene bilirmiyim?
  Yada spamdan tamamen nasəl kurtulur?

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Merhaba, Hesabınızın şikayet edilmesi durumunda spam yemekte olabilirsiniz. Ancak bu şikayetlerin kimler tarafından yapıldığını öğrenmek mümkün değildir.