Instagramda Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Instagramda Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

Instagramda ürün satışı yapan birçok hesap görmüşsünüzdür. Bu hesaplardan bazıları küçük işletmeler, bazıları da ünlü markalardır. Büyük markaların dahi Instagram üzerinden satış yapması sosyal medyanın gücünü gösteren en büyük etmenlerdendir. Bu yazımızda Instagramda ürün satışı konusu anlatarak işletme sahiplerine ya da işletme sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagramda Ürün Satışı

Öncelikle bu konumuzda küçük işletmelere yönelik ve tek kişinin yapabileceği işler üzerinden anlatım gerçekleştireceğiz. Evinizde yapabildiğiniz işleri pazarlamak ve bu işlerden para kazanmak istiyorsanız, başlangıç olarak Instagramda satış yapmak gayet idealdir. Evde takı, nakış ya da kurabiye gibi ürünleri hazırlayarak satışa sunmak birçok kişinin hayalidir fakat birçoğu da bir türlü bu hayalini hayata geçiremez. Umarız bu yazımız sizlere cesaret verir. Instagramda ürün satışı yapmak için neler yapmanız gerektiğini adım adım inceleyelim.

Ürün Fotoğraflarınızı Paylaşın

Öncelikle kendinize bir kitle oluşturmaya başlamalısınız. Bunun için en önemli adım fotoğraf paylaşmaktır. Ürünlerinizin fotoğrafını çekin ve takipçilerinizle paylaşın. Paylaştığınız fotoğrafların kaliteli olmasına özen gösterin. Görseli olmayan bir ürünün satış yapması oldukça düşük bir ihtimaldir. Bir de hatırlatma yapalım. Paylaşımlarınızın daha fazla kişiye ulaşması için hesabınızı herkese açık hale getirmeyi de unutmayınız.

Ürününüz Hakkında Bilgi Verin

Ürününüzün fotoğrafını paylaşırken bir açıklama yazmayı ürün hakkında bilgi vermeyi unutmayın. Ürünle gerçekten ilgilenen kullanıcılar yalnızca fotoğrafa bakıp geçmez, ürün hakkında ayrıntı ararlar.

Ödeme Seçeneklerinizi Belirgin Hale Getirin

Bir ürün satıyorsanız mutlaka bir ödeme yöntemi belirlemelisiniz. Havale ve EFT gibi yöntemlerle ödeme alabileceğiniz gibi kapıda ödeme seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Hatta güven oluşturmak amacıyla kapıda ödeme seçeneğini sunmanız hesabınız adına da faydalı olacaktır. Son olarak ürünleri ücretsiz kargo ile sunmanız büyük bir fark yaratacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram #TBT Nedir?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Instagramda ürün satışı nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir