Instagram Hataları

| Ağustos 23, 2015 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram kullanımı

Instagram hataları yapılan güncellemeler ile giderilmeye devam ediyor. Instagram kullanıcılarının da hemen her geçen gün biraz daha popüler olmak için yarışın içerisine girmelerine neden oluyor. Instagram fenomenlerinin ne gibi imkânlar bulduklarını düşünecek olursak bu arayış hiç de anlamsız değil. Bu yüzdendir ki birçok insan Instagram’da takipçi arttırabilmek için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Tüm bu yöntemlerde genel olarak yapılması gerekenler anlatılıyor. Hashtag kullanmak, düzenli bir profil oluşturmak, resimlerin kalitesine önem vermek ve hatta gerektiğinde takipçi desteği satın almak. Tüm bunlar elbette büyük katkılar sağlıyor. Peki, ama bunların dışında yapmamamız gerekenler neler?

En çok yapılan ve aslında ciddi takipçi kaybına neden olan hatalardan başlayalım. İlk olarak şunu söylemek gerekiyor yapılan en büyük hata bir anda yüksek miktarlarda resim paylaşımı yapmak. Bu hata çok sık tekrarlanan hatalardan. Bir anda biriktirdiğiniz veya yeni çektiğiniz fark etmez hemen her resmi paylaşmak sıkıntılı durumlar yaşanmasına neden olabilir. Aslında bu durumu şöyle açıklayabiliriz; bildiğiniz gibi sizin takip eden kullanıcılara yaptığınız hemen her paylaşım hakkında bildirim gidiyor. Paylaştığınız fotoğraflar ne kadar güzel olursa olsun bir anda çok sayıda paylaşım yapmak takipçilerinize çok fazla sayıda bildirim gitmesine neden olacaktır. Bu bilirimler ise birçok kullanıcıyı rahatsız edebilir. Bu nedenle bir anda takipçi sayınızda ciddi düşmeler yaşanabilir. Tüm bunlardan dolayı ilk olarak dikkat etmeniz gereken düzenli ama abartmadan paylaşım yapmak.

Her Kullanıcı Popüler Olmak İstiyor

Instagram’da popüler olmak hemen her Instagram kullanıcısının isteğidir. Tabi bu istek için mutlaka belli bir çalışma yapmanın gerektiğini de baştan söyleyelim. Her ne kadar uğraşmanız gerektiğini söylesek de saatlerce hesap kontrolü yapmanız gerektiğini de söylemiyoruz. Sadece düzenli Instagram kullanımı yapmak bunun yanında belli kilit noktalarına dikkat etmek hesabınızın zaman içerisinde yükselmesini sağlayacaktır. Bu aşamada ne yapacaklarımız kadar ne yapmayacaklarımızda oldukça önemli. Zira hemen her taktiği uygulasanız da yapmamanız gereken hatalar takipçi kaybetmenize neden olabiliyor.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Fenomeni Olma Yolları

İşte bunlardan birisi de aşırı etiket kullanımı. İlk etapta ne kadar çok etiket kullanırsak o kadar fazla kişinin hesabımıza ulaşmasını sağlarız şeklinde düşünebiliriz. Ama aslında bu düşünce başlı başına hatalı. Örnek vermek gerekirse; diyelim ki yaptığınız spor ile ilgili bir paylaşım yaptınız. Yaptığınız bu paylaşıma sporla alakasız etiketler eklemek oldukça yanlış. Bunu yapan birçok kullanıcı var. Hesabından bu şekilde bir paylaşım olmasına rağmen etiketler kısmında çok alakasız ifadelerle karşılaşabiliyorsunuz. Belki ilk etapta bu kadar çok etiket kullanımı hesabınıza kullanıcı gelmesine neden olabilir. Ama gelen takipçiler çok kısa bir süre içerisinde geri gidecektir. Çünkü bu tarz etiket kullanmanız adeta hesabınızı kelime çöplüğüne çevirmeniz anlamına geliyor. Zaten Instagram’da bu şekilde kullanımı uygun görmüyor. Kısacası takipçi kazanmak için 5-6 ilgili ve popüler etiketi kullanmanız yeterli olacaktır. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi etiketinde fazlası zarar.

Instagram Hataları
4.5 (89.93%) 141 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +