Instagram’da Yeni Bir Akım Daha Ortaya Çıktı

| Temmuz 12, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram akımları

Günde 80 milyonun üzerine çıkan sayılarda fotoğraf paylaşımı yapıldığı bilinen Instagram’da her geçen gün yeni bir akım daha ortaya çıkıyor. Selfie akımı, ardından gelen zengin çocuklar akımı derken son günlerde de bu konuda yeni bir akım daha ortaya çıktı. Bu kez ortaya çıkan akım ise çok kısa bir zaman aralığında tüm dünyaya yayıldı. Öncelikle akımın kadınlar arasında yayılmaya başlayan bir akım olduğunu belirtelim. Zira söz konusu akımda kadınların balık fotoğrafları üzerine kurulu.

Yeni ortaya çıkan akıma göre kadınlar balıkçılık yapıyor. Denize açılan ve balık tutan kadınlar ise bu balıklarla beraber poz veriyor. Fishbra adı verilen özel oluşturulmuş Instagram sayfasından paylaşılan görseller ise büyük oranda beğeni kazanmayı başarıyor. Kızlar arasında hızla yayılmaya başlayan yeni fishbra akımı kısa süre içerisinde dünya üzerinde de kullanılmaya başladı. Balık paylaşımlarıyla fenomen haline gelmeye başlayan birçok kullanıcıyla beraber şuan için 1 milyonun üzerine çıkmaya başlayan akım böyle devam ederse Instagram’a yine köklü bir akım daha gelmiş olacak gibi. Tabi bununla beraber akımın sadece kadınlar arasında olması da paylaşım sayılarını bir nebze diğer akımlara göre azaltmıyor değil. Buna rağmen yeni bir Instagram çılgınlığının başladığını da söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-ucretsiz-goruntuleme

Artık her geçen gün yeni Instagram akımı ile karşı karşıya kalıyoruz. Önce selfie akımı ardından dublaj akımı ve daha sayamayacağımız kadar çok akım çıkmaya başladı. Bununla beraber son çıkan Instagram akımı için ise doktorlar büyük uyarılar yapmaya başladı. Söz konusu akımın paylaşımlarının konusu ise zayıflama. Özellikle kadınlar arasında bir yarış haline gelen zayıflama paylaşımları kilo vermekte olan kullanıcıların sürekli olarak kendileri hakkında değişimleri Instagram hesaplarından paylaşması artık oldukça popüler olmaya başladı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram 2017 Yılının Nasıl Geçtiğini ve Verilerini Paylaştı

Bununla beraber özellikle kadınlar için yapılan bu paylaşımlarda büyük sorunlar doğurmaya başladı. Çünkü her hafta bu paylaşımları yapan kadınlar bir sonraki paylaşımlarında fark görmek için her seferinde daha az yemek yemeğe başlıyor. Hatta bunu yarış haline getiren bazı kullanıcılar hiç yemek yememek gibi hatalarda yapabiliyor. Uzmanlar ise bu konuda oldukça kararlı ve sürekli olarak uyarı yapıyor. Zayıflık hastalığı olarak da bilinen hastalığın bu akıma bağlı olarak son yıllarda oldukça arttığını belirten uzmanlar konu hakkında kullanıcıların çok dikkatli olmasını ve sadece yorum alabilmek için böyle tehlikeli durumlara girmemelerini gerektiğini belirtti. Ne kadar yaygınlaşır ya da ne kadar sürer bilinmez ama bu tip paylaşımların büyük sorunlara neden olmaya başladığı bilimsel olarak da kanıtlanmaya başladı.

Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +