Instagram’da Yorum Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Yorum Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’ın son güncellemeleri arasında uzun süredir beklenen yorum engelli sistemi geldi. Bu artık Instagram’ın topluluk kurallarının daha iyi uygulanmasını sağlamaya başladı. Kullanıcıların Instagram hesaplarını artık sadece Instagram kontrolleri ile değil kendi kontrolleri ile de güvenli tutmalarını ve istenmeyen yorumlardan kurtulmalarını sağlayan söz konusu güncelleme ile beraber genel olarak paylaşım yapısının da biraz daha değişmeye başladığını söylemek mümkün. Instagram ‘da yorum silme özelliği bu değişimin parçalarından biri. Tüm bu ayrıcalıkları ile beraber yorumlarda yer alan hakaret içeriklerini ve benzeri içerikleri kullanıcıların doğrudan engellemesini sağlayan Instagram’ın bunun dışında hala eski yorum sistemlerinin de kullanıldığını söylemek gerekiyor.

Instagram yorum engeli sistemi sayesinde artık engellediğiniz kelimelerin yer aldığı yorumlar zaten otomatik olarak gizleniyor. Fakat bunun dışında yorumların gizlenmesini değil paylaşımlarda yer alan yorumların tamamen silinmesini istiyorsanız da bu durumda Instagram ‘da yorum silme özelliğini kullanmanız da mümkün. Peki, bu özelliği nasıl kullanacağımıza bakalım. Instagram ‘da yorum silme nasıl yapılır?

iOS İşletim Sistemleri İçin

Öncelikle Apple’ın akıllı telefon serisi olan iPhone akıllı telefonlarında bu işlemin nasıl yapıldığına bakalım. İlk olarak Instagram hesabınıza telefonunuzdan giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra ise yorumunu silmek istediğiniz paylaşımın üzerine gelip paylaşımın alt kısmında yer alan baloncuğa tıklamanız gerekiyor. Şimdi ise silmek istediğiniz yorumun üzerine gelerek sağa ve sola doğru parmağınızı salmanız ve karşınıza gelen çöp kutusu işaretine basmanız yeterli olacaktır.

Instagram’da-Yorum-Silme

Android İşletim Sisteminde

Android işletim sisteminde de yine paylaşımın altında yer alan baloncuk simgesine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra ise silmek istediğiniz yorumların üzerine tıklayarak yine çöp kutusuna basmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra seçtiğiniz yorumlar silinecektir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir