Instagram’dan Sonra Şimdide WhatsApp Güncellemesi

WhatsApp Web

Facebook sosyal medya dünyasını tek başına elinde tutmaya çalışıyor. Bunun için köklü bir çalışma yapan ve şu an içinde dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olarak bilinen Facebook sadece Facebook olarak değil kendi çatısı altında çalışan diğer uygulamalarla beraber de sosyal medyada söz sahibi olmaya başladı. Özellikle Instagram, WhatsApp gibi dev uygulamalar sayesinde başarısına sürekli başarı katan Facebook, her ne kadar sektörde lider olsa da tüm uygulamaları için güncelleme çalışmalarının devam edeceğini de açıklamıştı.

Yapılan bu açıklama sonrasında ise daha çok Instagram için yeni güncellemeler görmeye başlamıştık. Resimlerin hikayesi özelliği, paylaşımlara zoom yapabilme özelliği, yorum engelleme özelliği şimdilerde çıkışı kesin olmasa da canlı yayın ve yeniş alışveriş sistemi özelliği gibi birçok yeni özellik kazanan Instagram için yayınlanan tüm bu güncellemeler uygulamayı olduğu yerden çok daha yukarı taşımayı da başardı.

GIF Güncellemesi Geldi

Instagram’da güncellemeler ile yakaladığı yükselişten oldukça memnun olan Facebook ise benzeri bir sistemi WhatsApp içinde devreye soktu. Uçtan uca şifreleme, görüntülü görüşme gibi büyük güncellemeler alan uygulama bugün itibariyle uzunca bir süredir beklenen bir diğer özelliği de güncelleme olarak aldı. Söz konusu güncelleme ile beraber WhatsApp’a GIF yapma ve bu GIF resimlerini paylaşma imkanı geldi. WhatsApp’ı çok daha eğlenceli hale getirecek olan güncelleme şu an için sadece iOS olarak yayınlandı. Fakat güncellemenin kısa süre sonra Android için de yayınlanması bekleniyor.

Instagram’dan Sonra Şimdide WhatsApp Güncellemesi
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Arda Turan Instagram Hesabından Pique Paylaşımı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +