iOS 11.1 Sürümü Sonrasında Instagram Sorunu Çözüldü

iOS 11.1 Sürümü Sonrasında Instagram Sorunu Çözüldü

Sosyal medya uygulamalarından biri olsa da akıllı telefonlar üzerinden ana kullanımı devam eden Instagram. Şu an için iOS ve Android işletim sisteminde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak yer alıyor. Sadece sosyal medya uygulamaları içerisinde değil, aynı zamanda tüm uygulamalar arasında da en çok indirilen seriler içerisinde yer alan Instagram, son dönemde iOS sürümünde sorunlarla gündeme gelmeye başladı.

Sorunun ana kaynağı ise Instagram olmadı. Öyle ki yeni nesil işletim sistemi olarak yayınlanan iOS 11, birçok uygulamada olduğu gibi Instagram uygulamasında da bazı sorunlara neden oldu. Son olarak Instagram, iOS 11.0.3 sürümünde sorun yaşamıştı. Şimdi ise iOS kullanıcılarına sevindirici bir haber geldi.

iOS 11.1 Güncellemesi Sonrasında Instagram

Instagram uygulamasında yaşanan çökme ve uygulamanın paylaşım sırasında donmasına neden olan hatalar. Geçen haftalarda yer alan iOS 11.1 büyük güncellemesi sonrasında neredeyse tamamen çözüldü. Hala konu hakkında sorun yaşadıklarını belirten kullanıcılar yok değil. Fakat bu kez hem sürüm notlarında hem de ilk hafta testlerinde genel olarak Instagram sorunlarının çözüldüğü görülüyor.

iOS 11.1 sürüm güncellemesini yükleyen kullanıcıların Instagram çökme sorunlarının önüne geçmesi geri bildirimlerde de yer alıyor. iOS 11 kullanıp Instagram sorunu yaşıyorsanız, mutlaka iOS 11.1 güncellemesini yapmanız gerekiyor. Bunun dışında Instagram tarafından mini düzenleme güncellemeleri geldiğini de ekleyelim.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

  1. Burak

    Ben android işletim sistemli cep telefonu kullanıyorum fakat aynı şekilde instagramda donma sorununu çok sık yaşıyorum. Kaç defa silip yüklememe rağmen bu durum bir zaman sonra yeniden tekrarlanmaya başlıyor. Ama keşfettiğim bir şey var, ara sıra ram hafızasını sıfırlayarak donma sorununun üstesinden gelinebiliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir