İsmail Küçükkaya Kimdir?

İsmail Küçükkaya Kimdir?

Günümüzde sabahları gündem belirleyici programlarıyla ön plana çıkan ve başarılı bir gazeteci olan İsmail Küçükkaya kimdir? İşte detayları.

20 Ocak 1970 tarihinde Yunus ve Halise Küçükkaya’nın oğlu olarak dünyaya gelen İsmail Küçükkaya nereli denilecek olursa, Kütahya’nın Simav ilçesindendir. İlk ve orta öğrenimini Simav’da tamamlayıp 1993 yılında Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olmuştur. 2002 yılında ilk eşinden boşanan Küçükkaya, 10 Temmuz 2016 tarihinde Eda Demirci ile evlenmiştir. 2020 yılı Ocak ayı itibarıyla Eda Demirci’den de anlaşmalı olarak boşanmıştır. Hafta içi her sabah FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat adlı programı sunmaktadır. Ayrıca 2019 yerel seçimleri öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı yarışında olan Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında televizyonda yapılan bir tartışmaya moderatörlük yapmış ve bu yayın milyonlarca kişi tarafından soluksuz bir şekilde izlenmiştir.

ismail küçükkaya fox

İsmail Küçükkaya’nın Hayatı

  • Gazetecilik kariyerine 1991 yılında Hürriyet gazetesinde muhabir olarak görev yaparak başlayan İsmail Küçükkaya, sonrasında Sabah ve Star gazetelerinde görev yapmıştır.
  • 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. Bu görevle aynı anda 2003 yılında Sky Türk temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır.
  • 2005-2008 yılları arası Akşam Gazetesi Ankara temsilciğini yürüten Küçükkaya, 2008 yılının Kasım ayında Akşam Gazetesi genel yayın yönetmeni olmuştur.
  • 2013 yılının Haziran ayında Akşam Gazetesi’ndeki bu görevinden ayrılmak durumunda kalmıştır.
  • Sonrasında San Francisco’ya gidip dijital medya alanında belli bir süre eğitim almıştır. Orada bulunduğu sırada üst düzey birçok firmada incelemelerde bulunmuş ve kendini geliştirmeye çalışmıştır.
  • 2013 yılı Eylül ayında yazılı medyadan görsel medyaya geçerek FOX TV’de çalışma hayatına devam eden İsmail Küçükkaya Çalar Saat adlı programı sunmaya başladı ve böylece televizyonculuk kariyerine adım atmış oldu. Sabah haberlerinin ekrana geldiği bu programda birçok gazete okunup gündemdekiler farklı bir açıdan ele alınmaktadır.

Sıradan bir haber programından ziyade farklı bir formatta, aynı zamanda izleyenlerin kültür ve sanat dünyalarına da hitap eden bir program ortaya konulmaya çalışılmaktadır. Ayrıca programa çağrılan çarpıcı konuklar vasıtasıyla gündemdeki konular konuşulmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

İsmail Küçükkaya, spikerlik yapmadığını ve hep gazeteci kimliğiyle ön plana çıkmak istediğini belirtmiş; her zaman araştırmacı kimliğe ve ruha sahip olduğunun altını çizmiştir. İnteraktif ve sosyal medyadan kendisine ulaşan seyirciyle fazlasıyla iç içe bir program yapmayı tasarlamıştır.

Klasik müzik dinlemekten hoşlanan ve bu yüzden Mezzo kanalını takip etmeyi seven Küçükkaya, Fazıl Say dinlemeyi sever. Ayrıca şiir ve kitap okumaktan hoşlanır ve günlük hayatın meşgalelerinden bu aktivitelere gerektiği kadar vakit ayırmaya çalışır.

İsmail Küçükkaya Instagram

İsmail Küçükkaya’ya ait İsmail Küçükkaya Instagram hesabı 6395 gönderiye ve 1 milyon 400 bin takipçiye sahiptir. Ayrıca hesap tarafından 214 kullanıcı takip edilmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

İsmail Küçükkaya Kimdir?

İsmail Küçükkaya, haber sunuculuğu yapmakta olan bir gazetecidir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir