Itır Esen Kimdir?

Itır Esen Kimdir?

Modellik hayatına çok erken yaşlarda başlayan Itır Esen kaç yaşında? Itır Esen kimdir? İşte Itır Esen hayatı hakkında öğrenilmesi gereken detaylar.

  • 1999 yılında doğan Itır Esen, eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce Bölümü’nde devam etmektedir. Henüz 14 yaşında iken modelliğe başlayan Itır Esen, lise eğitimini Fenerbahçe Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır.
  • Küçük yaşlardan bu yana en büyük hayallerinden biri modellik yapmak olan Itır Esen’in halası, defile ve dergilerde yer alan güzel manken ve aynı zamanda Yeşilçam oyuncusu Itır Esen’dir. İsmini de buradan almıştır.
  • 1.80 boya sahip olan Itır Esen, uzun boyunun avanajını da kullanarak çok genç yaşta modellik hayatına başladı. Aynı zamanda spor yapmaktan da fazlasıyla memnun ola Itır Esen, profesyonel modellik hayatına başlayınca spora ara verdi. Spor geçmişi de bulunan başarılı model Meltem Özbek, Zeynep Erdoğan, Zeynep Tosun, Çiğdem Akın ve Özgür Masur gibi alanında başarılı olan kişilerin podyumlarında yer aldı.

Miss Turkey 2017 yarışmasında daha 18 yaşında iken birincilik kazanan Itır Esen, 15 Temmuz paylaşımından dolayı tepki toplamıştı. Sosyal medyada şu paylaşımı ile gündeme gelmişti. “15 Temmuz şehitler gününü kutlamak için sabah regl oldum. Bugünü şehitlerimizin kanlarını temsilen kanayarak kutluyorum.” Bu paylaşımın ardından birincilik tacını Aslı Sümen’e kaptırdı.Birincilik tacını kaptırmasından sonra çok uzun bir süre gündemde yer almamıştı. Daha sonrasında ise Acun Ilıcalı’nın kanalında çalışmaya başlayan Itır Esen, Survivor yarışması YouTube kanalında gerçekleştirilecek program ile alakalı Acun Ilıcalı ile görüşmelere başlamıştır.

ıtır esen kimdir

Halası Çok Yakından Tanınan Bir Sima

Itır Esen’in halası da yine aynı isimde olup, Türk sinemasında önemli bir değere sahiptir. Halası Itır Esen, Aşk-ı Memnu dizisi için yeni yüzler arandığında kendisine “Bihter” rolü teklif edilmiştir. Ancak Halit Refiğ, Itır Esen’i gördüğünde kendisine “Nihal” karakterini uygun görmüştür. “Nihal” karakteri Bihter’in üvey kızıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Ayrıca Itır Esen, 1975 senesinde TRT kanalında yayınlanan ve toplam 6 bölüm süren bir dizide oynamış ve bir anda tanınmıştır.

Daha sonrasında ise Adile Naişt ve Münir Özkul filmlerinde yer alan sarışın, hüzünlü gözleri ile etkileyici bakışları olan genç kız olarak Türk sinemasında yer edinmiştir. Ancak uygunsuz film furyasının başlaması üzerine sinemayı bırakan Itır Esen, Yavuz Turgul ile evlenmiştir. Yavuz Turgul da ünlü bir sinemacıdır. Itır Esen’in bu evlilikten iki tane çocuğu olmuştur.

Sinemaya 2001 yılında tekrara dönen Itır Esen, Yeditepe İstanbul dizisinde oynamıştır. 2007 yılında ise baş rolünün Hülya Koçyiğit olduğu “Aşk Eski Bir Yalan” dizisinde senaristlik yapmıştır.

Halası Itır Esen‘den ismini alarak onun gibi gündemde olmayı başaran Itır Esen Instagram üzerinden de paylaşımlar yapmaya devam etmektedir. Instagram üzerinden Itır Esen’i takip eden binlerce kullanıcı yer almaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Itır Esen Kimdir?

Itır Esen, Modellik kariyeri bulunan ve Miss Turkey seçilmiş olan bir kişidir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir