KEP Adresi Nedir?

KEP Adresi Nedir?

Ticari ve hukuki yazışmaların herhangi bir değişime uğramadan güvenli olarak gönderilmesini sağlayan kep adresi giderek yaygınlaşmaktadır. Halihazırda gönderi durumlarında alıcı ve gönderici tespit edilirken her türlü yazışma ve belge paylaşımları da sorunsuz olarak yapılabilmektedir. Mevzuata uygun olarak elektronik ortamda paylaşılması sağlanırken uluslararası standartlara sahip olması da önem taşır. Peki, Kep adresi nedir ve nasıl alınır?

KEP Sistemi Hakkında Her Şey

Kep Adresi Nedir?; Kullanıcılara güvenli hizmet sunan kayıtlı elektronik posta sistemi, tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmalar tarafından kullanılabilmektedir. Kamu kuruluşları özelinde de kullanımı olurken sizlerde rahat bir şekilde belge ve içerikleri sistem üzerinden istediğiniz kişilere ulaştırabilirsiniz. E-posta gönderimleri konusunda birçok özeliğin bir arada sunulması da çok daha cazip hale gelmesini beraberinde getiriyor. Taraflar arasında olabilecek tüm beyan, ihbar ve ihtar durumlarıyla birlikte toplantı çağrıları ve var olan taahhütnamelerin iletilmesinde kullanılmaktadır. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde uygulanmaya başlayan bir işleyiş olurken elektronik ortamda tüm gönderilerin saklanması hedeflenir. Çeşitli bölümlerde hizmetler sunulurken kep adresi alma PTT üzerinden yapılmaktadır. Bununla birlikte Standart Elektronik Posta (SEP) ile arasındaki en önemli fark ise yasal olarak kabul edilmesidir. Son derece güvenli olması ve e-imza çerçevesinde damgalı olarak kullanılması da iletilerin garanti altına alındığını gösterir. SEP sistemi özelinde var olan sorunların tamamı giderilmiş olup kesin delil teşkil etmesinden ötürü de kullanımı yaygınlaşmaktadır. Özellikle büyük ölçekli firmalar arasında yapılan iş birlikleri ve anlaşmalarda yasal zemine sahip olan KEP adresi sorgulama ve yönetme büyük kolaylık getirmektedir. Günümüzde hem Anonim hem de Limited şirketlerle beraber sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler bazında da kullanımı zorunlu olan Kep adresi hizmetleri hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

kep adresi

KEP Adresi Hizmetleri Nelerdir?

  • Tüm kullanıcılara genel e-posta hizmetleri verilmektedir.
  • E-posta gönderimlerinin kişiye ulaşıp ulaşmadığı bilinir.
  • Gönderilen e-posta mesajlarına kişinin erişip erişemediği,
  • İçeriğe dair herhangi bir değişimin olup olmadığı bilinmektedir.

Kep Adresi Nasıl Alınır?

Halihazırda içeriklere dair bir değişim olması söz konusu değildir. Hukuken geçerliliği devam ederken yasal çerçevede de delil olacak şekilde korunması sistem tarafından sağlanır. Hiçbir tereddüt etmeden en önemli belgelerinizi dahi bu sistem üzerinden dilediğiniz kişilere gönderebilirsiniz. Açılması ve okunması halinde sonrasında değişim durumlarının yapılmayacağını da garanti edilmektedir. Kep adresi ne demek sorusuyla birlikte başvuru işlemlerine vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Bunun için ise gerekli belgeler vardır. Nüfuz cüzdanı ya da sürücü belgesiyle birlikte pasaport ile de başvurular yapılabilmektedir. Üzerinde T.C kimlik numarası bulunması zorunlu tutulurken gerçek kişiler tarafından başvuru formu da doldurulmaktadır. Kayıtlı Elektronik Posta Hesabı Ön Başvuru Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak PTT Merkezleri aracılığıyla işlemlere başlanır. Hızlı bir şekilde Kep adresi nasıl alınır sorusu yanıtlanırken işlemlere hemen başlayarak süreçleri tamamlayabilirsiniz. (PTT)

Sitemizi ziyaret ederek sosyal medya ürünleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve sosyal medya hesaplarınızı geliştirebilirsiniz; https://instagramtakipcisatinal.com/vimeo-izlenme-satin-al

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir