La Casa de Papel Yeni Sezon Ne Zaman Çıkacak?

La Casa de Papel Yeni Sezon Ne Zaman Çıkacak?

La Casa de Papel, son yılların en iyi dizileri arasında gösterilmektedir. Soygun temalı film içinde barındırdığı drama ve gerilim ile her izleyiciyi ekrana bağlamayı başarmıştır. İlk olarak İspanya’da Antena 3 isimli kanalda yayınlanmıştır. 2017 yılında Netflix tarafından hakları satın alınarak daha kısa bölümlerle 2 sezon olarak yayınlanmıştır.

Daha sonra aynı konu üzerinden ilerleyerek üç sezonluk yeni bir çalışma başlamıştır. Üçüncü sezonu 2019’da, dördüncü sezonu 2020 yılında yayınlanmıştır. Dizinin takipçileri 5. Sezonun ne zaman çıkacağını merak etmektedir.

La Casa de Papel Dizisinin Konusu Nedir?

La Casa de Papel, İspanya tarihinin en büyük soygununun nasıl yapılabileceğini detaylarıyla bizlere anlatan bir yapımdır. Dizinin ilk iki sezonunda Profesör ve Berlin isimli karakterlerin yönettiği soygun sırasında yaşanan tüm olaylar izleyiciye detaylı bir şekilde aktarılmaktadır.

Kurulan 8 kişilik ekibin nasıl eğitildiği, soygunun nasıl planlandığı, her duruma karşı alınan özel önlemler dizinin kalitesinin artmasını sağlamaktadır. Giydikleri kıyafetlerden, dizide çalan müziklere kadar birçok detay dizinin seviyesini otomatik olarak arttırmıştır. İlk iki sezonda darphane soygunu yapılırken, dizinin sonra ki üç sezonunda merkez bankası soygunu yapılmaktadır. Ancak her şey planlanmış olsa dahi hiç beklenmedik olaylar da yaşanabilmektedir.

La Casa de Papel Dizisinde Yer Alan Kahramanlar?

La Casa de Papel dizisinde yer alan karakterlerin hepsinin kendi isimlerinin yanı sıra takma isimleri vardır. Dünya üzerinde ki önemli şehirlerin isimlerini kendilerine lakap olarak almışlardır. Soygun sırasında taktıkları Dali maskeleri, kırmızı elbiseleri ve takma isimleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.

  • Tokyo – Ursula Corbero
  • Profesör – Alvaro Morte
  • Raquel Murillo
  • Berlin – Pedro Alonso
  • Rio – Miguel Herran
  • Denver – Jaime Lorente
  • Darko Peric – Helsinki
  • Nairobi – Alba Flores
  • Angel – Fernando Soto
  • Suarez – Mario de la Rosa

Dizinin ilk iki sezonu sonunda diziden ayrılan isimler olsa da bu isimler yapılan flashbacklar ile dikkat çekmeyi başarmaktadır. O nedenle diziden çıktıklarını söylemek çok da doğru olmaz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

la casa de papel

La Casa de Papel 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

La Case de Papel serisini iki kısma ayırmak doğru olacaktır. İlk kısım ilk iki sezonu içine almaktadır. İkinci kısımsa altın çalmak için girilen merkez bankası soygununu konu almaktadır. İkinci kısım üç sezondan oluşmaktadır. Yani toplamda beş sezondan oluşan dizinin 5. Sezonu final olarak görülmektedir.

La Case de Papel 5. Sezon başlangıç tarihi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak dizinin yapımcıları sırayı devam ederek 2021 yılının ikinci yarısında dizinin son sezonunu yayınlaması tahmin ediliyor.

Soygun için bir araya gelen çetenin bu sezon çok zor durumlara itileceği tahmin ediliyor. Bu konuda yapılan açıklamalar olsa da ne final sezonu tarihi ne de konusu tam olarak belirlenmiş değildir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

La Casa de Papel Kaç Sezondan Oluşmaktadır?

La Case de Papel dizisi 2017 yılında yayınlaya başlanmış olup, planlanan 5 sezondan oluşmaktadır.

La Case de Papel Dizisinin Konusu Nedir?

La Case de Papel dizisi İspanya’nın merkez bankası ve darphane soygunlarının nasıl yapıldığını anlatan bir dizidir.

La Case de Papel 5. Sezonu Ne zaman Başlıyor?

La Case de Papel dizisinin final sezonu olması beklenen 5. sezonu 2021 yılının ortasında yayınlanması bekleniyor.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir