LCW

LCW

LCW ya da LC Waikiki olarak bilinen marka 1988 yılında kurulmuştur. Fransa’da kurulduktan sonra 1997 yılında adını LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş olarak bir Türk markası olarak tekstil üretim ve perakende sektöründe hizmet vermeye başlamıştır.

Bir Türk firması tarafından satın alınarak ülkemize getirilmiştir. Adı aynı kalmıştır. Firmanın adında ki LC kısaltmasının açılımı Les Copains’tir. Fransızca karşılığı arkadaşlardır. Waikiki kısmıysa dünyaca ünlü Waikiki plajından gelmektedir. Satın alım işlemi tamamlandıktan sonra firmanın ismi aynı şekilde kalmıştır.

LCW Kime Aittir?

LCW günümüzde en büyük perakende ve toptan satış yapan tekstil firmalarımızdan birisidir. 1997 yılında ülkemizde hizmet vermeye başladığında sadece 21 adet mağazası vardı. Küçük Ailesi ve Dizdar Ailesi tarafından yönetilmektedir. Şirketin iki büyük ortağı bunlar olsa da toplamda 6 farklı ortak farklı hisselerle şirket yönetiminde yer almaktadır.

  • %49,91 ile Küçük Ailesi
  • %36,11 ile Dizdar Ailesi
  • %7,18 ile Kısacık Ailesi
  • %6,71 ile Amouyal Ailesi
  • %0,04 ile Yalçın Çağlar
  • %0,01 ile Muzaffer Mustafa İşçan

Tüm ortaklık yapısı ve hissedarları bu şekildedir. Şirket yapısı ve ortaklık sistemiyle 2013 yılından giyim dalında en beğenilen şirket ödülünü almayı başarmıştır.

lcw

LCW Ne Zaman Kuruldu?  

LCW markası slogan olarak kendisine “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” olarak belirlemiştir. 1997 yılında ülkemizde faaliyete başladığında 21 adet mağazası olan şirketin günümüzde 48 farklı ülkede satış noktası vardır. 1007 mağaza ile satış yapan kuruluşun çatısı altında 47 bin insan çalışmaktadır. Şirket bu hizmet ağını sağlarken aynı zamanda gelişmesi için ortaklar bulmuyor.

Tüm sistemi kendileri kurarak bayilik almak isteyenler olsa da onlara belirli şartlar koyarak bunu alma şansı sunuyorlar. Yayılmacı bir pazarlama stratejisine sahip olan şirketin mağaza sayısını sürekli arttırmak, çok sayıda ürün bulundurmak ve ürünlerin fiyatlarını uygun tutmak olarak sıralayabiliriz. Firma daha çok Orta Doğu, Afrika, Asya, Balkan ülkeleri ve Kafkasya’ya yönelik bir politika izlemektedir. Firmanın yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda iştiraki bulunmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

LCW Ürün Yelpazesi ve Mağazacılık Anlayışı

LCW geniş ürün yelpazesi ile dikkat çekmektedir. Kadın, erkek, çocuk, bebek, LCW Home ve firmaya ait özel markaların ürünleri de satılmaktadır. Güçlü mağazacılık anlayışı ile ürünler tüm mağazalarda aynı anda satışa sunulmaktadır. Firmanın internet sitesinde görülen bir ürünü almak o nedenle daha kolaydır.

Ülkemizde tüm ile merkezlerinde mağazası bulunması nedeniyle ürünleri denemek ve satın almak kolaydır. Rahat mağaza tasarımları, sevecen satıcılar ile müşteri memnuniyet her zaman üst seviyede tutulmaktadır.

Her mevsime özel üretilen elbise seçeneklerini modaya uygun olarak tasarlamakta, farklı renk seçenekleri ile müşterilerine sunmaktadır. Alışverişlerinizi ister mağazaya gidip isterseniz de internet üzerinden yapmanız mümkündür. Fiyatlar her noktada aynı olacak şekilde sunulmaktadır. Firmaya ait ürünleri üçüncü taşeronlarda bulmak mümkün değildir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir