Letgo

Letgo

Letgo mobil bir uygulama olarak insanlara birçok kişisel ürünü oturdukları yerden satmalarına yardımcı olmaktadır. Çok kısa sürede tanınan ve insanlar sevilen bu ürüne üye olduktan sonra hızlı bir şekilde elbise, arsa, otomobil veya evinizde kullanmadığınız birçok kişisel ürünü satma şansını sizlere sunmaktadır.

Uygulamanın en önemli artılarından birisi çevrenize göre arama yapma imkanınızdır. Uygulama içerisinde arama yaparken 1 kilometre, 10 kilometre veya daha uzak şehirleri kapsayacak aramalar yapmanıza imkan verilmektedir. Bu özellik uygulamanın diğer satış ortamlarına göre en önemli artısı olarak dikkat çekmektedir. Bu sayede etrafınızda işinize yarayacak ürünleri hızlı bir şekilde bulabilir ve anında satıcıyla iletişime geçerek işlemi yapabilmenize yardımcı olmaktadır.

Letgo Nedir?

Letgo, 2015 Ocak ayında merkezi New York olarak ortaya çıkan online ilan verilebilen bir satış sitesidir. Markalar tarafından kullanıldığı günü günümüzde genelde münferit olarak insanlar tarafından kullanılan bir uygulama olarak bilinmektedir. ABD pazarı hedef alınarak geliştirilen uygulama günümüzde dünyanın farklı dillerinde hizmet vermektedir.

Kısa sürede popüler olmayı başaran uygulama büyük rakiplerinin önüne geçmeyi başardı ve aldığı birçok yatırım ile geliştirme sürecini hızlandırarak dünyaya yayılmaya başladı. 2018 yılında 100 milyon indirme rakamını geçmeyi başardı. Bu artış hızı kesintisiz bir şekilde devam ettiği de vurgulanıyor.

letgo

Letgo’nun Kurucusu ve Sahibi Kimdir?

Letgo uygulaması Alec Oxenford tarafından başlatılan bir web sitesi ve uygulama satış sistemi olarak lanse edildi. Pazar liderleri olan eBay ve diğer siteler ile rekabet etmeyi amaçlayan site 2016 yılında bir seri ilan sistemi olan Wallapop ile birleşme kararı aldı. Uygulamanın daha hızlı yayılması için şirket uygulamanın tüm hizmetleri için herhangi bir gelir talep etmedi.

2018 yılında daha öne çıkmak isteyen müşterileri için beta olarak bir ücretli arama imkanı özelliği ekledi. Sistemin gelişmesi için yapılan 100 milyon dolarlık ilk tur yatırımın dörtte üçlük kısmı pazarlama için ayrıldı ve bu sayede inanılmaz rakamlara  ulaşması ve dünyaca bilinen bir uygulama olması sağlandı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Letgo Ücretsiz bir Uygulama mıdır?

LetGo uygulamasını kullanmak isteyenlerin akıllarına gelen ilk sorulardan birisi uygulamanın ücretsiz olup olmadığıdır. Uygulama APP Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilerek kullanılabilmektedir. Tabi bu sayede aylık belirli sayıda ürün satmanıza izin verilmektedir. Tabi eğer isterseniz daha profesyonel satış yapmak istiyorsanız Premium üyelik seçeneğinizi alabilirsiniz. Bu seçenek ile uygulamanın size sunduğu bir çok avantajdan da yararlanabilirsiniz.

  • Daha çok alıcı ve daha hızlı satış imkanı
  • Satıcılara özel avantajlar
  • Geliştirilmiş kategori seçenekleri
  • Premium hesap alanlara 30 ücretsiz deneme imkanı

Bu avantajlardan satılacak ürüne göre hazırlanan hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Satılacak ürüne göre firma tarafından özel hizmetler sunulmaktadır.

Letgo Nasıl Kullanılır?

LetGo uygulamasını kullanmak için öncelikle uygulamayı telefonunuza indirmeli, isterseniz mail adresiyle isterseniz Facebook, Google veya farklı uygulamalardan hesap açmalısınız. Ürün almak ve satmak bu noktadan sonra tamamen sizin tercihiniz olacaktır.

  • İlan Ver İşlemi Nasıl Yapılır?

İlan vermek için karşınıza çıkacak ilk ekranda “Ürün Sat” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Açılan menüde ilk olarak satmak istediğiniz kategoriye seçmeli, ardından fotoğraflarını belirlemelisiniz. Satacağınız ürün için bir başlık, fiyat ve açıklama yazmanız gerekiyor. Son olarak satış işlemini koyarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  • Ürün Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

LetGo uygulamasından Türkiye’de ve belirlediğiniz kilometre aralığında birçok ürün bulabilirsiniz. Ardından almak istediğiniz ürünün ekranına girerek satıcı ile sohbete girebilirsiniz. Anlaşma sağlandıktan sonra ödemeyi yapıp, devamında ürünün size kargo yapılmasını talep edebilirsiniz. Sistemde güven düzeyi arttıkça satmak istediğiniz ürünlere olan talep daha çok artmaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir