LOL Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Oynanır?

LOL Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Oynanır?

LOL olarak bilinen açılımı League of Legends olan video tabanlı bir online oyundur. Riot Games tarafından 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkarılan oyunu günümüzde milyonlarca çevrimiçi oyuncu aynı anda oynamaktadır.

DOTA olarak bilinen oyun örnek olarak yapılmıştır ve farklı haritalar üzerinden oynanmaktadır. İsterseniz botlara karşı isterseniz arkadaşlarınızla 5’er kişilik takımlarla savaş yapılarak oynanmaktadır. Oyunun içerisinde 100’ün üzerinde savaşçı kahraman vardır. Her savaşçının kendi özellikleri bulunmaktadır. Oyunu çekici kılan en önemli özellik herkes oyuna sıfırdan başlamaktadır. Görevler yapılarak altın kazanılarak yeni eklemelerle kahramanlar güçlendirilir.

LOL Nedir?

LOL nedir sorusuna verilecek cevap video tabanlı bir online oyundur. Oyunun sahibi RİOT Games’tir. Oyunun tasarımcıları Steve “Guinsoo” Feak ve Colt “Ezreal” Hallam olarak bilinmektedir. Önceden hazırlanan haritalar ve oyun metası üzerinden oynanmaktadır. Üç farklı harita bulunmaktadır.

  • Sihirdar Vadisi
  • Uğursuz Koruluk
  • Sonsuz Uçurum

Bunların yanında özel oyun modları bulunmaktadır. Bu oyun modları firma tarafından bazen eklenmektedir. Haritalar içerisinde bulunan görevleri yerine getirmek gerekiyor. Mavi Gözcü, Kırmızı Korkabuk, Ejderha, Baron, Vadi’nin Alameti oyunun en önemli görevleridir.

Oyun içerisinde 148 farklı şampiyon bulunmaktadır. Bunların hepsinin farklı oynanış tarzları vardır. Tank, destek hibrid, sihirdar, nişancı gibi oyuncuları bulunduğu koridora göre sınıflandırmak ve oynamak gerekmektedir.

lol nedir

LOL Nasıl Kayıt Olunur?

LOL yani League of Legends oynamak isteyenlerin yapması gereken oyuna ait siteye girip ücretsiz olarak oynamak mümkündür. Öncelikle hesabınızı açmalı ve ardından oyunu bilgisayara kurup oyunu kurmanız gerekiyor.

  • https://signup.tr.leagueoflegends.com/tr/signup/index#/ adresine girerek e-posta adresinize girmelisiniz. Doğum tarihi sayfasını geçmelisiniz.
  • Kullanıcı adı ve şifreyi belirleyip koşulları kabul etmelisiniz. Şifre 8 haneli olmalıdır.
  • Mail adresinize oyunu indirme linki gelecektir. Buna tıklayarak oyunu indirmelisiniz.
  • Oyunu indirip, kurulumunu yaptıktan sonra üyelik adınızla giriş yaparak oynamaya başlayabilirsiniz.

Kayıt işlemi ücretsizdir ve oyunda ücretsiz olarak oynanmaktadır. Oyunda bazı seviyelere çıkmak gerekiyor. Bu ligler profesyonel oyunların eşleşmesine yardımcı olmaktadır. En üst seviyedeyse düzenlenen milyon dolarlık ödüllere sahip turnuvalara dahil olabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

LOL Nasıl Oynanır?

LOL oyunu bir savaş oyunudur. Kırmızı ve mavi takım üstlerinden doğarak diğer üsttü kontrol etmeyi amaçlamaktadır. Bu işlem 5’er kişilik takımlar üzerinden yapılmaktadır. Takım oyunu olması oyunu daha cazip kılmaktadır.

Üç farklı koridor vardır. Ayrıca ormancı da oyunda bulunmaktadır. Oyunun amacı karşı rakibin üstünü yok etmektedir. Bunun için rakip oyuncuları, minyonları, 11 kuleyi, 3 inhibitörü ve son olarak da merkezi indirmeniz gerekiyor.

Ölen oyuncu seviyesine göre belirli bir süre boyunca ölü kalmaktadır. 10 level üzerinde bu süre 30 saniyenin üzerine çıkmaktadır. Rakibi yenmek için görevleri yaparak altın kazanmalı ve dükkana dönüş yaparak kahraman için doğru parçaları satın almalısınız.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

LOL Nedir?

LOL, Dünya genelinde en çok oynanan oyunların başında gelmekte olan online RPG oyunudur.

LOL Rank Nedir?

LOL oyununda her oyuncu belli bir seviyeye sahiptir. Bu seviyelere rank denilmektedir.

LOL Ücretli mi?

LOL oyunu tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabilmektedir. Sadece internet bağlantısı gerektirir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir