Mansur Yavaş Kimdir?

Mansur Yavaş Kimdir?

Mansur yavaş mazbata tartışmalarıyla gündeme gelen siyasetçilerden biri. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş herkes tarafından sıklıkla araştırılan isimler arasında. Mansur Yavaş nereli, Mansur Yavaş kızı kimdir, gibi sorular birçok kişi tarafından merak ediliyor. Mansur yavaş hakkında merak edilen birçok bilgiyi bu yazımızda okurlarımız için bir araya getirdik. Mansur Yavaş eşi kimdir ve Mansur Yavaş kaç yaşında gibi soruların cevapları bu yazımızda. İşte bütün merak edilenleriyle Mansur Yavaş kimdir?

Mansur Yavaş Hayatı

1955 yılında Ankara’nın Beypazarı ilçesinde dünyaya gelen Mansur Yavaş, İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerinin tamamını burada aldı. 1979 yılına gelindiğinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Mansur Yavaş, üniversite eğitimini burada tamamladı. Üniversite eğitimini tamamlamasının ardından askerlik görevini yerine getirmek üzere askeri savcı olarak görev yaptı ve askerliğini tamamladı. Askerlik görevi sonrası tekrar Beypazarı’na dönen Mansur Yavaş burada yaklaşık 13 sene boyunca serbest avukatlık yaptı. (Ekleme yap. Kızı, eşi, yaşı vs…..)

Mansur Yavaş Siyasi Kariyeri

Mansur Yavaş siyaset hayatınaysa 1989 yılında Belediye Meclis Üyesi olarak başladı. Siyasete olan ilgisi gençlik çağlarında başlamış olan Mansur Yavaş yaklaşık 5 yıl boyunca Belediye Meclis Üyesi görevini sürdürdü. 1994 yılına gelindiğindeyse MHP’den Beypazarı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Ancak yeterli oy oranını sağlayamadığı için seçilemedi. 1999 yılında tekrar Beypazarı Belediye Başkanlık’ı için aday olarak gösterildi ve bu kez oy çokluğuyla belediye başkanı olarak göreve geldi. 2004 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde tekrar aynı göreve seçildi ve 2009 yılına kadar görevini sürdürdü. Belediye Başkanlığı süresince gerçekleştirdiği çalışmalarla birçok ödül aldı. Bu ödüllerden bazıları şunlardır:

  • 2001 Yılı En İyi Yerel Yöneticisi,
  • TDK tarafından verilen onur ödülü,
  • Çevre Ödülü,
  • Yılın Belediye Başkanı
masnur yavaş

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Seçilmesi

2009 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde MHP tarafından bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak gösterildi. Ancak aynı dönem kendisiyle beraber aday gösterilen isimlerin arkasında kalarak seçimi üçüncü sırada tamamladı. Daha sonra MHP’den istifa ederek CHP’ye geçiş yaptı. 2014 yerel seçimlerinde bu kez CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösterildi. Ancak seçimi çok az bir oranla kaybetti. Mansur Yavaş 2016 yılına gelindiğinde CHP’den istifa etmiştir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

2019 yerel seçimlerindeyse tekrar CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday gösterilmiş ve oy çoğunluğuyla seçimi kazanmıştır. Seçim sonuçlarına itiraz edilmesiyle seçim tekrarlanmış ve Mansur Yavaş mazbata alarak göreve getirilmiştir. Hala daha Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir