Mario Balotelli Yine Olay Yaratacak Bir Paylaşım Yaptı

Instagram ünlüler

Her yaptığı ile Olay olan Futbolcular arasında belki de en ünlü isimlerden biri Mario Balotelli. Gerek teknik direktörleri ile yaptığı kavgalar gerekse de maç içerisinde yaşadığı tartışmalar ile bir an bile gündemden düşmeyen yıldız futbolcu şimdilerde ise yaptığı Instagram paylaşımı ile başını derde soktu. Irkçılık konuları ile sürekli gündeme gelen ve hatta bu yüzden bir keresinde sahadan ağlayarak çıkan yıldız futbolcu Mario Balotelli, bu kez Instagram paylaşımı ile ırkçılığı kendisi yaptı.
Söz konusu Instagram paylaşımında ünlü atari oyun karakteri Mario’yu ele alan isim paylaşımında ilginç ifadelerde kullandı.

“Irkçı olma! Mario gibi ol. O, Japonlar tarafından yaratılan, İngilizce konuşan ve Meksikalı gibi görünen İtalyan tesisatçı. (O), bir siyah adam gibi atlar ve bir Yahudi gibi paraları toplar” şeklinde ifadelerin bulunduğu paylaşıma birde resim ekleyen yıldız futbolcu, paylaşımı yapar yapmaz kullanıcıların tepkisi ile karşı karşıya kaldı. Aşırı tepkilerden sonra kısa süre içerisinde paylaşımı kaldıran Mario Balotelli, yine de başını dertten kurtaramadı. Sadece paylaşımda ki komik ifadeler için bu tarz bir paylaşım yaptığını söyleyen yıldız futbolcu hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma sonucunda tahminlere göre yıldız futbolcu 5 maç ceza alacak. Konu ile ilgili başka açıklama yapılmazken şimdi merakla karar bekleniyor.

Balotelli Sessiz Kalmadı

Instagram’ı en aktif olarak kullanan isimlerden biri Liverpool’un başarılı golcüsü Balotelli. Son günlerde oldukça sık adı duyulan Balotelli bu ününü nerdeyse oynadığı futboldan çok sosyal medya kullanımından sağlıyor diyebiliriz. Tabi sosyal medyayı aktif olarak kullanan ismin öyle günlük paylaşımlar yapması da beklenemez. Zira son yaptığı Instagram paylaşımı da tamda bu yönde. En son yaptığı paylaşımda ırkçı ifadeler kullanan Balotelli büyük ses getirmeyi başarmıştı. Söz konusu paylaşımlarda “IRKÇI OLMAYIN. JAPONLAR TARAFINDAN ÜRETİLEN, İNGİLİZCE KONUŞABİLEN, DIŞ GÖRÜNÜŞÜYLE MEKSİKALI’YA BENZEYEN İTALYAN TESİSATÇI SÜPER MARİO GİBİ OLUN. O, SİYAHİ BİRİSİ GİBİ ZIPLAYABİLİR VE ALTINLARI BİR YAHUDİ GİBİ TOPLAYABİLİR” ifadelerini kullanan yıldız futbolcu büyük bir tepki toplamıştı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Bar Refaeli Instagram Hesabından Bebek Müjdesi

Gelen tepkilerin ardından kulüp yetkilileri de bir açıklama yapmış ve oyuncularının bu tarz paylaşımlar yapmaması gerektiğini dile getirerek bazı yaptırımlarda bulunmuşlardı. Tüm bu olaylardan sonra ise Balotelli hakkında futbol federasyonu tarafından soruşturma açılmıştı. Her ne kadar yıldız futbolcu ırkçılığı düşünmeden böyle bir paylaşım da bulunduğunu söylese de açılan soruşturma sonucunda ceza almaktan da kurtulamadı. Söz konusu paylaşımı ırkçı bir ifade olarak nitelendiren federasyon yıldız futbolcuya bir maç oynamama cezası vererek kararın örnek olarak görülmesini sağladı.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/twitter/trend-topic

Mario Balotelli Yine Olay Yaratacak Bir Paylaşım Yaptı
4.5 (89.26%) 434 votes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir