Mark Zuckerberg Instagram Hesabından Beklenen Haberi Verdi

| Eylül 16, 2015 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Beğenmeme butonu

Sosyal medyanın lideri olarak gösterilen Facebook sahibi Mark Zuckerberg Instagram hesabından kullanıcılar tarafından beklenen önemli bir güncellemenin haberini verdi. En son 2012 yılında Instagram’ı satın alarak en büyük yatırımını yapan Facebook şimdilerde ise güncelleme yayınlamayı amaçlıyor. Aslında söz konusu güncelleme bir istek üzerine yayınlanacak. Zira düzenli olarak yapılan Mark Zuckerberg ile soru cevap etkinliğinde uzun süredir yanıt beklenen bir soru cevap buldu. Söz konusu soru ise beğeni butonları içindi. Bilindiği gibi Facebook paylaşımlarında beğeni butonu kullanarak beğendiğiniz paylaşımları bir nevi işaretliye biliyordunuz. Hatta bu beğeni sayıları paylaşımın kalitesi konusunda da önemli bir kriter olarak göz önünde tutuluyor.

Bunun dışında uzunca bir süredir konuşulan ve merak edilen istek ise beğenmeme butonu. Yani nasıl ki paylaşımı beğenerek artı puan kazandırabiliyorsanız aynı şekilde de bu beğenmeme butonuyla hoşunuza gitmeyen paylaşımları eleştirinizi dile getirebiliyorsunuz. İşte uzun süredir beklenen bu yenilik hakkında ise kurucu Mark Zuckerberg müjdeyi verdi. Mark Zuckerberg soru cevap etkinliğinde kısa sürede söz konusu butonun geleceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından ise ünlü ismin sosyal medya hesapları mesaj yağmuruna tutuldu. Ne zaman geleceği kesin olmayan butonların Instagram’a da eklenip eklenmeyeceği merak konusu. Zira bu yönde de birçok kişinin talebi olduğu biliniyor. Mark Zuckerberg henüz bu konuda bir açıklama yapmadı ama yakın zamanda bunun için de bir açıklama yapacak gibi. Şimdi ise söz konusu butonların kullanım tarihi merak konusu.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/takipci

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg hacklendi. Sanal dünyanın son zamanlarda en büyük sorunu güvenlik. Özellikle sosyal medya denildiği zaman güvenlik konusunda ciddi sorunlarla karşılaşıldığı biliniyor. Uygulamalar bu noktada ne kadar güvenliklerini sağladıklarını ve kullanıcı güvenlikleri içinde önlemler aldıklarını söyleseler de hacker grupları tüm bu açıklamalara rağmen birçok sosyal medya uygulamasının hala açıklarını tespit edebiliyor. İşte bu şekilde sürekli hacker saldırılarının gündeminde olan sosyal medya uygulamalarından birisi de Twitter uygulaması. 300 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan dev uygulama son birkaç aydır en fazla saldırı alan uygulamaların başında geliyor.

Öyle ki birçok ünlü ismin Twitter hesaplarının kırıldığını da biliyoruz. Hatta geçtiğimiz günlerde bu isimlere Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg de katıldı. Genç yaşta elde ettiği kodlama dili ve Facebook uygulaması sayesinde bir anda sosyal medyanın patronlarından biri haline gelen Mark Zuckerberg’in Twitter hesabı hacklendi. Ünlü ismin hesabının çalındığı ise yine hack grubu tarafından yapılan paylaşımla ortaya çıktı. Mark Zuckerberg ise anında Twitter’a başvuru yaparak hesabı askıya aldırdı. Bununla beraber hack grubu tarafından yapılan paylaşımda anında sistemden silindi. Sosyal medya patronu ise konu hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Ünlü ismin hesabının nasıl ele geçirildiği ise günün en çok merak edilen konularından biri oldu. Zira bu konuda da her hangi bir açıklama yok.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Instagram Bad Request 400 Hatası Nasıl Çözülür?

Dünyanın en büyük uygulaması olarak sahibi Mark Zuckerberg Facebook her geçen gün biraz daha güç kazanmaya devam ediyor. Son olarak bünyesine diğer sosyal medya uygulamalarını da katmayı amaç edinen bir politika benimseyen Facebook, bu politikasının artılarını da görmeye başladı. 2015 yılının başında açıklanan verilere göre Facebook 1.4 milyar kullanıcıya ulaşmayı başarmıştı. Uygulamanın attığı bu adımlardan sonra 2015 yılı içerisinde ne kadar kullanıcı kazandığı ise merak konusu olmuştu. Her sene yapılan kullanıcı sayı açıklaması bu sene gecikmiş ve acaba bir düşüş mü söz konusu soruları akıllara gelmeye başlamıştı.

Fakat beklenen haber ilk ağızdan yani  Mark Zuckerberg tarafından geldi. Ünlü isim net kullanıcı sayılarını sonunda açıkladı. Açıklanan verilere göre şuan için Facebook’un kullanıcı sayısı 1.59 milyar. Yani artık Facebook Çin nüfusunu bile geride bırakmayı başarmış durumda. Artık her 4 kişiden biri Facebook kullanıcısı olurken bu yükselişin gelirlere de doğru orantılı olarak yansıdığını söylemek gerekiyor. Facebook’un dışında Instagram’ın son kullanıcı sayılarına bakacak olursak yine bir artış gözümüze çarpıyor. Her ne kadar Facebook kadar kesin bir çıkış olmasa da Instagram’ın kullanıcı sayısının da çoktan 400 milyonu geçtiği ve hatta 500 milyona yaklaştığı ortaya çıktı. Yakalanan bu yükseliş oranlarına bakacak olursak yılın son çeyreğinde Facebook tüm dünya geneline yayılmayı başaracak gibi.

Mark Zuckerberg Instagram Hesabından Beklenen Haberi Verdi
4.5 (89.38%) 352 vote[s]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +