Melek Baykal Instagram Hesabından Özür Açıklaması

Melek Baykal Instagram Hesabından Özür Açıklaması

Yaptığı programlar ve oynadığı dizilerle sevilen bir oyuncu haline gelen Melek Baykal Instagram hesabından paylaşımlarıyla bir anda gündem oldu. Söz konusu paylaşımında Yozgat ziyaretinden bir kare paylaşan ünlü oyuncu tarihi Hayri İnal konağını ziyaret etti. Ünlü isim bu paylaşımı sırasında kullandığı ifadelerle de tartışma konusu oldu. Zira ünlü isim paylaşımında konakta çalışan görevlilerin giyim tarzını eleştiren bazı ifadelere yer verdi. Instagram üzerinden paylaşım yapan isim paylaşımında; “Konağın duvarında konağın gerçek sahipleri Hayri İnal ve ailesinin resimlerini gördüm… Gözlerime inanamadım en az 100 sene önce çekilen resimlerdeki hanımefendiler son derece medeni bir tavır ve kılık kıyafetleriyle bana gülümsüyorlardı…Çok mutlu olmuştum. Sonra kafamı sola çevirdim gördüğüm manzara 150 sene sonra geldiğimiz noktaydı… Yani konağın yeni sahipleri Yozgat belediyesi ve çalışanları… yeni sahipleriyle aralarına girip resim çektirdim. Yüzümdeki ifadeden ne kadar mutlu olmuşum anlarsınız zaten…

Konağı terk ederken aklımda tek bir şey kaldı konağın gerçek sahiplerinin medeni halleri. Sonra karmakarışık duygularla oradan uzaklaştım. Ve kendi kendime sordum. Biz ne zaman ve neden bu kadar geriye gittik diye. Cevabını bulamadım.” İfadelerini kullanmıştı.Bu açıklamalardan sonra ise ünlü oyuncu eleştiri yağmuruna tutuldu. Eleştiri yağmuruna tutulan Melek Baykal, o kadar yoğun mesaj aldı ki bu yüzden hesabını bile kapattı. Olayın ardından ise ünlü isimden bir de özür açıklaması geldi. Direk konağa giderek çalışanlardan özür dileyen isim bu kez “Sevgili Dostlar, Dün kendi sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımdan ötürü çok üzgünüm. Her türlü düşünce ve inanç özgürlüğüne saygılı olduğumu bilmenizi isterim. Karşı olduğum tek şey istismar edilmesidir. Ben, hiçbir zaman bu kadar güzel insanların önce evlerine gidip, birlikte fotoğraf çektirip sonra da onları rencide edebilecek zihniyete sahip olmadım. Yapılan yorumlardan sonra, paylaşımımı kendim için kayda alıp sildim ve ardından defalarca okudum.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tarihi Konak içinde Gördükleri Heyecanlandırdı

Okuduklarım beni bile ürküttü. Aklımın ucundan bile geçmeyen, ancak seçtiğim kelimelerin yanlışlığından dolayı maksadını fazlasıyla aşan ifadeden büyük pişmanlık duydum. Şu konuda emin olun ki, benim en büyük hatam, bu kadar yanlış yoruma açık bir metni paylaşmak oldu. Ünlü isim bu tarihi görünce ve hatta içimde hissedince, bu duygumu sizlere anlatma ihtiyacı duydum. Heyecanla, hızlıca yazdığım ve ikinci kez okumadan paylaştığım fikrimin ne anlamlara gelebileceğini fark etmek hâlâ kanımı donduruyor ve beni derinden yaralıyor. Birlik ve beraberliğe, barışa ve huzura fazlasıyla ihtiyacımız olan ülkemizde, bir sanatçı olarak en başta benim böyle yanlış bir tutum takınmam mümkün olamaz! Bugün bu insanlardan özür dilemeye gittim. Onlar her zamanki yüce gönüllülükleri ile beni bağırlarına bastılar. Bu vesile ile onlardan bir kez de sizlerin önünde özür dilemek istiyorum. Bizleri birleştirebilecek tek şey sevgi. Yüreklerimizin sevgi ile, bir atması dileğimle…” açıklamalarını yaptı. Bu açıklamaların ardından da ünlü isme gelen tepkiler bitmese de oldukça azaldı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/facebook/post-fotograf-begeni

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Melek Baykal Instagram Hesabından Özür Açıklaması
4.5 (89.2%) 100 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir