MHRS Nedir? Randevu Nasıl Alınır?

MHRS Nedir? Randevu Nasıl Alınır?

MHRS sistemi sağlık alanında yapılan yenilikler sonucunda ortaya çıkan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde istenilen şehirde, istenilen hastanede istediğiniz doktordan oturduğunuz yerden randevu almak mümkündür. Sağlık bakanlığı tarafından yürütülen bu sistem sayesinde saatlerce sıra beklemenize gerek kalmadan almış olduğunuz randevu saatiyle hastaneyi ziyaret etmek mümkün olmaktadır.

Türkiye’de hizmet veren tüm devlet destekli hastanelerden randevu almanıza imkan tanınmaktadır. Bu sistemi kullanabilmek için öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekiyor. E-devlet sistemine entegre olmasından dolayı giriş yapmak ve ona ulaşmak çok kolay bir şekilde olmaktadır.

MHRS Nedir?

MHRS yani “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” ülkemizde hastaneye gitmeden randevu almanıza yardımcı olan bir sistemdir. Bu sistemi internet sitesi üzerinden kullanabilmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda 182 numarasını arayarak da randevu almak mümkündür. Sistemin sağlık sektörüne getirdiği en önemli artı hastanede sıra almak için saatlerce beklemenize gerek kalmadan randevu saatiyle hareket etmek olacaktır. Bu sayede birçok işlem daha hızlı ve düzenli bir şekilde yürüme şansına sahiptir.

mhrs

MHRS Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS sistemi üzerinden randevu almak için belirli adımları takip etmek gerekiyor. Sisteme ait siteye giriş yaparak, uygulamalar üzerinden veya e-nabız uygulaması üzerinden randevu almak mümkündür.

 • Mhrs.gov.tr/vatandas adresine giriş yapmanız gerekiyor.
 • Karşınıza çıkan ekranda şehri ardından hastaneyi tercih etmelisiniz.
 • Hastane tercihinden sonra randevu alınacak tarihi belirleyerek “Randevu Ara” butonuna basmanız gerekiyor.
 • Tüm bunlardan önce sisteme giriş yapmanız gerektiğini unutmayın. E-devlet üzerinden veya üye olarak sistem üzerinden işlem yapılabilmektedir.
 • Sistemde istediğiniz tarihte randevu alana kadar aramaya devam edebilirsiniz. Randevuyu bulduktan sonra saati tercih etmelisiniz.
 • Son olarak onayladıktan sonra telefonunuza ve mail adresinize randevu tarihi ve saatiyle ilgili mesaj gelecektir.

MHRS randevu sistemini kullandıktan sonra o saatte hastanede olmanızı sağlamak için son 24 saat kala hatırlatma mesajı da gelmektedir. Çok kullanışlı bir sistem olması ve günün her saatinde istenilen noktadan hastane randevusu alınabildiği için ülkemizde sevilmiş ve insanlar tarafından rahatça kullanılmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

MHRS Randevusu Alınabilecek Yöntemler

MHRS randevusu günümüzde geliştirilen teknolojiler ile birlikte artık çok farklı şekillerde alınabilmektedir. İnsanlar genelde 182 numarasını arayarak veya web sitesine giriş yaparak randevu almayı tercih etmektedir. Randevu almak için kullanılabilecek yöntemler.

 • Merkezi Hekim Randevu Sistemi web sitesi
 • Android uygulaması
 • İOS uygulaması
 • 182 numaralı servisi ayarak
 • E-Nabız uygulaması üzerinden randevu almak.

Bu yöntemlerden hangisi sizlere kolay geliyorsa kullanarak randevu alabilirsiniz. Çünkü tüm bu sistemler birbirine entegre olarak çalıştıkları için hangisinden randevu alınırsa alınsın anlık olarak diğerinde görünmektedir. Bu durumda karışıklık olmasının önüne geçmektedir. Basit bir kullanımı olmasından dolayı sağlık bakanlığı bu konu üzerinde daha fazla durarak kullanmayı teşvik edecek çalışmalar yapmaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

MHRS Ne Demektir?

MHRS, Merkezi Hastane Randevu Sistemi anlamına gelmekte olan, devlet hastanelerinden randevu alımı sağlayan bir sistemdir.

MHRS ile Aile Hekimliğinden Randevu Alınabilir mi?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden aile hekimliği randevusu almak mümkündür.

MHRS Çalışma Saatleri Neler?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi internet üzerinden 7/24 hizmet vermektedir. Ancak telefon ile hizmet süresi mesai saatleri ile kısıtlıdır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir