Milli Maç Krizi Sosyal Medyayı Salladı

Milli Maç Krizi Sosyal Medyayı Salladı

Milli maç krizi büyüyor. Dünya kupasına katılmayı son anda kaçıran milli takımımız geçtiğimiz dünya kupasından sonra hedefini bir sonraki büyük turnuva olan Avrupa şampiyonasına çevirdi. Bunun için eleme maçlarına başlayan milli takımımız her ne kadar iyi bir başlangıç yapamamış olsa da umutlarını korumaya devam ediyor. Bu bağlamda hafta sonu çok kritik bir maça çıkmaya hazırlanan millilerimizden bir de şok haber geldi. Söz konusu elemelerin yayın haklarını alan Show TV’den gelen bu habere göre maçın yayınlanmayacağı açıklandı. Hiçbir televizyon kanalında ya da internetten yayınlanmama kararı alınınca sosyal medyada salladı.

İlk defa böyle bir durum ile karşılaşılmasına neden olarak ise Show TV aşırı yüksek masrafları neden gösterdi. Haberin duyulması ile birlikte tepkilerde çığ gibi büyümeye başladı. Gerek sosyal medyada gerek basında büyük tepkilere neden olan konu hakkında devreye spor bakanlığı da girdi. Kısa süre sonra ise yayın krizi çözüldü. Son yapılan açıklamaya göre Show TV maçı yayınlama kararı aldı. Bir nebze olsun tepkilerin dinmesini sağlayan bu karara rağmen böyle bir olayın yaşanması akıllarda kalacak gibi. Bununla birlikte maç yayınından sonra kalan diğer eleme maçları için kanal değişikliği yapılıp yapılmayacağı da merak ediliyor. Zira bu konuda UEFA’dan izin alınması da gerekiyor. Son yapılana açıklamalara göre bu maçlardan sonra bu tarz bir başvuru yapılacak.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-oto-yorum-satin-al

Hakan Çalhanoğlu tarafından Instagram hesabından paylaşılan zafer pozu ise sosyal medyanın en çok konuşulan paylaşımı oldu. Dün gece futbol otoritelerine göre gerçekleşme oranı yüzde 10’dan bile daha az olan bir ihtimal dün gece gerçek oldu. Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasına 1 puanla başladığı turnuvada milli takımımız direk gitme şansını elde etti. Zorlu bir İzlanda maçından sonra Selçuk tarafından gelen golle galibiyet almayı başaran millilerimiz Letonya’nın da yenilmesiyle beraber direk olarak Fransa’ya gitmeye hak kazandı. En iyi üçüncü sıralamasında ilk sırayı alarak turnuvaya katılmaya hak kazanan takımımız Hollanda’yı da böylece geri de bırakmış oldu.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Twitter Bilinmeyen Gerçekler

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

Tarihi bir başarıya daha imza atmayı başaran millilerimiz kazandıkları maç sonrasında ise büyük bir coşku yaşadı. Sahaya da yansıyan coşku maç sonrasında sahanın dışında da devam etti. Soyunma odasında maç sonrası zafer kutlaması yapan millilerimiz zafer pozu da vermeyi ihmal etmedi. Neredeyse tüm takım kutlama sonrasında bir araya gelerek poz verdi.  Binlerce kişinin beğendiği paylaşıma ise birçok kişi tebrik yorumları göndermeye başladı. Hakan Çalhanoğlu Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla beraber sosyal medyanın gündemini oluşturan milli zafer daha uzun süre konuşulmaya da devam edecek gibi. Açılan etiketlerin bir anda ilk sıralara yerleşmesi bu durumun en büyük kanıtlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Milli Maç Krizi Sosyal Medyayı Salladı
4.5 (89.05%) 433 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir