Morhipo

Morhipo

Morhipo internet sitesi üzerinden satış yapan bir markadır. E-ticaret sektörüne girdiği andan itibaren yapılan yatırımlar sayesinde dikkat çekici bir başarı elde etmiştir. Giyim ürünleri üzerine açılan bir site olsa da zaman içerisinde kozmetik ürünleri ve ev eşyası ürünleri de sisteme eklenmiştir.

Kurulduğu andan itibaren Boyner Holding’in desteği ile markalaşma konusunda önemli adımlar atan sistem 2014 yılında açıklanan verilerek göre %117 oranında bir büyüme başarmıştır. 2015 ve 2016 yıllarında Digital Age ve Mobile Marketing Association tarafından “Yılın Dikkat Çeken Mobil Uygulamaları” listesinde moda bölümünde en iyi site ödülünü almayı başarmıştır.

Morhipo Nedir?

Morhipo nedir sorusuna verilecek cevap bir e-ticaret sitesidir. Ancak arkasında Boyner gibi çok köklü bir markanın da olmasının etkisiyle ciddi bir atılım yapmayı başarmıştır. Üyelik sistemiyle çalışan yapı üyelerine sunmuş olduğu özel kampanyalar sayesinde sürekli olarak ilgi çekmeyi başarmıştır. Slogan olarak kendisine “Kazandıran Alışverişin Adresi” belirlemiştir. Amaçlanan özel markalar tarafından sunulan ürünleri özel aralıklar içerisinde satışını yaparak insanların memnuniyeti sağlamaktır.

Markalaşabilmek için yaptığı reklamlar ile dikkat çekmiştir. Moda kategorisinde televizyonda yayınlanan reklamlarda Hande Yener, Azra Akın, Sinan Akçıl ve Helin Avşar gibi ünlü isimlere yer vermiştir. Bu reklamlar sayesinde kısa sürede bilinirliğini arttırması ve ürün gamını devamlı geliştirmesi ile başarıya ulaşmıştır.

morhipo

Morhipo Ne Zaman Kuruldu?

Morhipo, Boyner Grup tarafından 2011 yılında e-ticaret markası olarak kurulmuştur. Başlarda sadece moda üzerine satış yapsa da artan talep üzerine farklı kategorilerde satışlar yapmaktadır. İsteyen müşterileri için özel olarak markalar bölümü de bulunmaktadır.

  • Kadın
  • Erkek
  • Ayakkabı&Çanta
  • Spor Giyim
  • Çocuk
  • Ev & Yaşam
  • Kozmetik
  • Aksesuar gibi bölümlere sahiptir.

Sitede satış yapan ünlü markalar arasında Nike, Fabrika, Kappa, Adidas, Mavi  ve Beymen gibi çok bilinen moda markaları yer almaktadır. Büyük indirimler sayesinde müşterilerinin en uygun fiyatlar ile bu ürünleri satın almasına yardım oluyor. Bunun için önceden belirlenen zaman aralıkları sunulmaktadır. Sınırlı sayıda ürün satılması ve sadece belirli dönemde satılması siteye olan talebi her zaman daha yoğun tutmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Morhipo’nun Sahibi Kimdir?

Morhipo sitesinin sahibi ülkemizin en büyük moda üzerinde perakende ve toptancısı olarak bilinen Boyner Grup’tur. 1952 yılında yola çıkan grup günümüzde 5 farklı şirket üzerinden bu işine devam etmektedir. Sadece web sitesi üzerinden değil ayrıca mobil uygulamalar ile de müşterilerinin taleplerini yerine getirmektedir.

Satış sistemi olarak kampanyaları daha öne çıkaran sistem yapılacak kampanyaları müşterilerine daha önceden duyurarak onların hazırlanmasına ve uygun şekilde alışveriş yapmalarına yardımcı olmaktadır. Farklı markalar, farklı ürünler için müşterilerine cazip kampanya fırsatlarını günümüzde devamlı olarak sunmaktadır. Reklamları, sosyal medya kanallarını aktif kullanması ve cazip fırsatları ile ülkemizde en hızlı büyüyen alışveriş siteleri arasında yer almayı her zaman başarıyor.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir