Mynet Kime Aittir?

Mynet Kime Aittir?

Mynet ülkemizde internet gazeteciliğin ve uygulamaların ilk yer aldığı sitelerden birisidir. Günümüzde birçok alt dalıyla internette aradığınız her şeyi bulabildiğiniz bir site olarak hizmet vermektedir. Sürekli olarak gelişime açık olan site kullanıcılarına üye olmadan veya üye olarak birçok hizmeti sunmasıyla dikkat çekmektedir.

Site içerisinde birçok haber başlığı vardır. İstediğiniz haberi anında bulabileceğiniz sitede ayrıca farklı özelliklerde yer alıyor. Video izleme bölümü, hesaplama alanları, ülkenin her yerine hitap eden özel haberlerin yanında hava durumu, kadın, magazin bölümleri de yer almaktadır. İnsanların zaman geçirmesine yardımcı olmak için oyun bölümüne sitede çok popüler olarak kullanılmaktadır.

Mynet Ne Zaman Kurulmuştur?

Mynet ilk olarak 1999 yılının Mart ayında hizmet vermeye başlamıştır. İlk kurulduğu dönemde bu sektör ülkemizde çok bakir olmasının da etkisiyle çok önemli bir bilinirliğe ulaşmayı başarmıştır. 20 yılı aşkın süredir bünyesine katmış olduğu servisler sayesinde ziyaretçilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Mynet’in günümüzde 30’dan fazla içerik servisi ile hizmet vermektedir. İsterseniz bilgisayar üzerinden isterseniz de mobil cihazlarla siteyi kullanmak mümkündür. 2020 yılı itibariyle 45 milyon tekil ziyaretçiye sahip olan sitede milyonlarca sayfa görüntülemesi almaktadır. Sosyal medya kanallarıyla da entegre bir şekilde çalışan sistem reklamlar üzerinden gelir elde etmektedir. Bunun için ülkemizde en çok reklam geliri elde eden sayfalardan birisidir.

mynet

Mynet Kime Aittir?

1999 yılında hizmet vermeye başlayan sitenin kurucusu Emre Kurttepeli’dir. Site 2006 yılında Amerikan, Tiger Global isimli şirketten ciddi bir yatırım almıştır. Şirketin yüzde 49’luk hissesi bu şirkette uzun süre kaldıktan sonra, kurucu Emre Kurttepeli bu hisseyi şirketten satın alarak sitenin tek sahibi olmuştur.

Emre Kurttepeli, Mynet’in yanı sıra Trendyol ve Insider, Sobee gibi oyun platformlarına da ortaklığı bulunmaktadır. İnternet dünyasının en önemli yatırımcılarından birisi haline gelmeyi başarmıştır. Yurt dışından almış olduğu yatırımlar ile ülkemizin bu alanda gelişmesine de önemli bir etkisi olmuştur. Kurmuş olduğu sistemlere Amerikan, Çin ve Avrupalı şirketler tarafından ciddi yatırımlar yapılmıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Mynet İçerisinde Olan Uygulama ve İçerikler

Mynet içerisinde çok farklı başlıklar altında oyunlar ve içerikler mevcuttur. Bu anlamda ülkemizde ki internet kullanıcılarına hizmet vermektedir. İsterseniz sisteme üyelik açarak rahatça mail adresi alabilir ve kullanabilirsiniz. Bu mail konusunda da ülkemizde ki en eski sistemlerden birisine sahiptir.

 • Finans
 • Yemek
 • Haberler
 • Sinema
 • Video
 • Email
 • Spor haberleri
 • Bilen Kazanır
 • Widget
 • Oyun Oyna
 • Proservis

Bu başlıklara benzer veya farklı konularda içerikleri sitede bulmak ve kullanmak mümkündür. Ülkemizin en çok ziyaretçi çeken 50 sitesi arasında hale geçerliliğini korumaktadır. Sitenin günümüzde ortakları arasında TRT, BBC, NBC ve Facebook gibi dev şirketler vardır. Özellikle oyun ve haber konusunda ülkemizin en önde gelenleri arasında yer almaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Mynet Ne Demektir?

Mynet, internet üzerinden haber, oyun ve eğlence gibi kategorilerde hizmet sunmakta olan bir web sitesidir.

Mynet Kapandı mı?

Mynet sistemi aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir. Eskisi kadar popüler olmasa da gün içerisinde binlerce kullanıcıya hizmet sunar.

Mynet Nasıl Kullanılır?

Mynet üyelik sistemi ile kayıt olunan ve takip edilen bir platformdur. Üye olmak yetecektir. Haberleri takip edebilir ve mynet oyunları oynayabilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir