Nagehan Alçı Kimdir?

Nagehan Alçı Kimdir?

Nagehan Alçı kimdir?; 13 Nisan 1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 1977 yılında İstanbul’da doğan Nagehan Alçı, Gazetecilik kariyerine 2001 yılında ise Hürriyet gazetesin de stajyer olarak göreve başlamıştır.

  • Nagehan Alçı Doğumu: 13 Nisan 1977 (43 yaşında)
  • Nagehan Alçının Boyu: 1,65 boyundadır.
  • Nagehan Alçının Çocukları: Ayşe Ela Kütahyalı ve Betül Yasemin Kütahyalı
  • Nagehan Alçının Eğitimi: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler-Boğaziçi Üniversitesi/ İstanbul Erkek Lisesi
  • Nagehan Alçının TV Şovları: Basın Odası
  • Nagehan Alçının Mesleği: Köşe Yazarı
  • Nagehan Alçının Önceli Evliliği: Emre Ayan-Boşandı
  • Nagehan Alçının Eşi: Rasim Ozan Kütahyalı (2010 yılında evlendiler)
  •  

Nagihan Alçı Eğitim ve Çalışma Hayatı

Nagehan Alçı İstanbul’da Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul’da Siyasi Bilimler bölümünü okudu. Gazetecilik kariyerine Hürriyet gazetesinin dış haber servisinde staj yaparak başladı. Daha sonra 32. O gün programına ve Avusturya’da bir televizyon kanalında görevine devam etmiştir. Irak Savaşı sırasında Show TV’nin dış haberler bölümünde, DVD simultane çeviride çalışan Nagehan alçı, 2007 yılında akşam gazetesine taşındı ve burada köşe yazarı oldu. Sky Türk TV kanalında Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni sunucu Target ile Sosyal Bilgiler adlı belgeseller hazırladı. Aynı zamanda Kanal Türk’te kısa bir süre için Pelin Batu ile sınırsız yorumcu adlı programda yer almıştır. Milliyet gazetesinde ise köşe yazarı olarak çalıştı. Daha sonra Kanal 24 ise nerede kalmıştık adlı programında hem sunuculuk ve hem de yorumcu olarak görev yaptı.

nagehan alçı

Çukurova medya grubuna geçtikten sonra, 2011 yılından sonra Beyaz TV kanalında Medcezir adlı programında ve CNN Türk kanalında ise dört bir taraf tv programında yorumcu olarak görev yapmaya başladı. Nagehan Alçı 6 Aylık bir zaman diliminde de Managent Trainee eğitimini de almıştır. Eğitim ve kariyer hayatı boyunca her zaman kendini geliştirmeye ve başarılı olmaya çalışmıştır. Eski eşinden sonra Rasim Ozan Kütahyalı hayatına girerek hayatında ki başarıyı daha çok arttırmaya neden olmuştur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Evlilik Hayatı ve Çocukları

Nagehan alçı, 27 Aralık 2010 yılında köşe yazarı olan ve televizyoncu olan Rasim Ozan Kütahyalı ile evlendi. 7 Temmuz 2013 yılında ise 2 kızı dünyaya gelmiştir. İkiz kızlarının biri Betül Yasemin diğer kızının ismi ise Ayşe Ela’dır.

Nagehan Alçının Siyasi Görüşü

Nagehan Alçı hayatında her zaman AK Partisiye oy vermiştir. Hayatı boyunca açık sözlü biri olan ve siyasette de düşüncelerini açıkça belirten kişiliği vardır. Bundan dolayı düşünceleri AK Partiyle daha uyumlu olmaktadır.

Bildiği Diller: Nagehan Alçı çalışma hayatından dolayı ve genelde de yurtdışında olduğundan dolayı Almanca ve İspanyolca dillerine daha çok önem verdiğinden Almanca ve İspanyolca dilini çok daha iyi bilmektedir. Orta derecede ise Fransızca ve Arapça dillerini de bilmektedir.

Yazdığı Kitabı : Nagehan Alçı, Özü Sözü Yirmi Bir kitabını yazmıştır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Nagehan Alçı Kimdir?

Nagehan Alçı, tartışma ve siyaset programı sunmakta olan bir gazetecidir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir