Netflix Nasıl İptal Edilir Ve Kullanıcı Hakları Nelerdir?

Netflix Nasıl İptal Edilir Ve Kullanıcı Hakları Nelerdir?

Netflix, çok yaygın kullanılan bir platform olup; Netflix nasıl iptal edilir? sorusunun cevabı da, merak edilmektedir. Film ve dizi izleme platformu olarak öne çıkan Netflix, özel projeleriyle; büyük bir abone sayısına ulaşmıştır. Bu yazımızda sizlere netflix üyeliğinizi iptal etmek için, neler yapmanız gerektiğine değineceğiz.

Netflix hesabınızdan çıkış yapmak suretiyle ya da uygulamayı silerek, hesabınızı iptal edemeyeceğinizi bilmeniz gereklidir. Hesabı iptal etmek ve de üyeliğinizi sonlandırmak için, belirli işlemleri yapmak gerekmektedir.

Netflix Nasıl İptal Edilir?

Netflix hesabınızı şu şekilde iptal edebilir ve abonelikten çıkabilirsiniz:

  •   Netflix üyeliği ve abonelik iptali için, hesap sayfanızda bulunan; “Üyeliği İptal Et” seçeneğini seçin. Netflix nasıl iptal edilir? sorusunun, kısaca ve net olarak cevabı budur.
  •   Eğer hesabınızı iptal etme seçeneğine erişemiyorsanız, hesabı faturalama şirketiniz üzerinden iptal etmenizi sağlayacak bir bağlantıyla karşılaşacaksınız. Bu şekilde de, iptal sağlanabilmesi mümkündür. (Netflix Destek)

Netflix Hesabının Kapanması ve Kullanıcı Faturalama Ayrıntıları

Netflix üyeliğinizi, erken iptal etmeniz hâlinde; fatura döneminizin sonuna kadar, hesabınızdan faydalanabilirsiniz. Yani, bu süreçte de; Netflix izlemeye devam edebilirsiniz. Üyeliğinizi yeniden başlatmadığınız sürece de, herhangi bir ücret tarafınıza yansıtılmaz. Hesabınızın kapanacağı tarihi öğrenmek için, hesap sayfanızda bulunan faturalama ayrıntıları bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

Üyeliğinizi iptal ettikten sonra yeniden hesabınızı başlatmak için, hesap sayfanıza girerek; “Netflix hesabınızı yeniden başlatın” bağlantısına tıklamanız yeterli olacaktır. Söz konusu Netflix hesabınızın ne zaman kapanacağını öğrenebilmek için de, yine hesap sayfanızda bulunan faturalama ayrıntıları linkine tıklamanız gerekir.

Hesabınız kapandıktan sonra, takiben 10 ay gibi bir süreyle; izleme etkinlikleriniz saklanmaktadır. Bu süreç içerisinde geri dönmeniz hâlinde, üyeliğinize kaldınız yerden devam etme imkânınız bulunmaktadır. Ayrıca aynı şekilde; önerileriniz, puanlarınız ile hesap ayrıntılarınız da; bu 10 aylık süre boyunca saklanmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Teknoloji Nedir?

Netflix Hesabı Kapatıldıktan Sonra Kullanıcının Hakları

Hesap kapatma işlemi sonucunda, hesabınızı yeniden başlatmadığınız süre boyunca üyelik ücreti alınmamaktadır. İptal ettiğiniz andan itibaren, faturalama döneminiz bitmediği takdirde; hesabınız kapanana kadar, hesabı kullanmanız sorun oluşturmaz.

Eğer, posta yolu ile DVD veya Blu-ray disk alımı yaptıysanız, diskler adına ek ücret ödemek istemeyebilirsiniz. Şayet böyle bir durum söz konusuysa; hesabınızın kapanmasından itibaren 7 gün içerisinde Netflix’e iade edilmesi gereklidir. Bu hususu, dikkate almalısınız.

Hesabınız askıda iken, hesabınızı kapattığınız takdirde; hesap kapatma işlemi hemen gerçekleşir ve de Netflix izleyemezsiniz. Bu süreç boyunca, hesabınızı yeniden başlattığınız an ise; ücret tahsil edilmektedir.

Hesabınızı iptal ettiğinizde; eğer, hediye kartı ya da promosyon bakiyeniz varsa; kullanımdan sonra iptal işleminiz gerçekleşmektedir. Bakiyenizde kalan hizmet süreniz kadar, Netflix’de izleme işlemlerini gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Bakiye bitiminin sonrasında ise, hesap iptal işlemi geçerli hâle gelecektir.

Kapanmış bir Netflix hesabınız ile, yeniden kullanıma başlamak için; https://netflix.com/YourAccount linkine tıklamanız yeterli olmaktadır.

Sitemizi ziyaret ederek ürünlerimizi ve ücretsiz hizmetlerimizi inceleyebilir sosyal medya hesaplarınızı yükseltebilirsiniz; https://instagramtakipcisatinal.com/sifresiz-ve-programsiz-instagram-story-indir

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bugün saat 00:20 de 42 tl lik paket aldım 1 ay ücretsiz yazıyordu denemek için almıştım ama aldığım anda 42 tl çekti hesabımdan.