Network Marketing Nedir?

Network Marketing Nedir?

Network Marketing son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz, yeni nesil para kazanma yöntemlerinden biri. Tanımlaması biraz karmaşık gibi görünse de işin içinde yer aldıkça anlayabileceğiniz ve emek verdikçe yeterli miktarda gelir sağlayabileceğiniz işlerden bir tanesi. Son yılların oldukça popüler işlerinden biri olmasına karşılık Network Marketing’in ilk ortaya çıkışı 1934 yılına dayanıyor.

 O zamandan bu zamana gelişerek birçok kişiye gelir sağlamayı başarmış durumda. Pek çok kişi bu yollarla para kazanılamayacağına inansa da gelişen teknolojinin gerektirdiği ihtiyaçları geleneksel yöntemler karşılayamaz oldu ve açıkları kapatmak için Network Marketing gibi yöntemler ortaya çıktı. Peki Network Marketing nedir, nasıl yapılır, bu yolla ne kadar kazanç elde edebilirsiniz? Bu gibi soruların cevaplarını sizler için bu yazımızda vermeye çalıştık. İşte bütün ayrıntılarıyla Network Marketing

Network Marketing Nedir?

Network Marketing doğrudan satış tekniklerinin günümüzde geliştirilmiş ve online ortama taşınmış halidir. Bu tanım başta biraz havada kalıyor ve kafa karıştırıyor. Bu nedenle ilk önce doğrudan satışın ne olduğunu anlamamız gerekiyor. Doğrudan satış müşteriyle bir satış temsilcisinin bir araya gelmesi ve satış temsilcisinin müşteriye ürünü tanıtması şeklinde gerçekleşiyor. Ancak gelişen teknolojide işler değişmeye başladı. Araya aracının girdiği işlerde ürünlerin fiyatları aşırı artış gösteriyor ve bu durum hem üretici hem de tüketiciyi kötü etkiliyor. Üreticinin 10 TL’ mal ettiği ürün doğrudan satış yönteminde tüketiciyle buluştuğunda 100 TL’ye kadar çıkabiliyor.

 Bu sorunu ortadan kaldırmak içinse Network Marketing yöntemi geliştirilmiş. Satış temsilcileri bu yöntemle komisyon ve satış üzerinden para kazanabiliyor. Satış temsilcisi bir ürünü satmak için başka kişilerle anlaşıyor ve onları ekibine katıyor. Böylelikle hem satış yapıyor hem de ekibine kattığı her kişi için komisyon alıyor. Network Pazarlama sayesinde iki şekilde para kazanılabilir. Bunlar şu şekildedir:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

  • Satış temsilcisi yaptığı satışlar üzerinden komisyon alır.
  • Satış temsilcisi ekibine kattığı her üyenin yaptığı satıştan belirli miktar komisyon alır.

Network Pazarlama sayesinde günümüzde ev hanımları, öğrenciler ve daha pek çok kesimden insan gelir elde edebilmekte.

network marketing

Network Marketing Neden Bu Kadar Popüler?

Network Marketing’in bu kadar popüler olmasının başlıca sebebi tabii ki de insanlar için uygun gelir kaynağı olması. Eğer yeterince emek sarf ederseniz Network Pazarlama sayesinde sizi tatmin edecek gelirler elde edebilirsiniz. İkinci bir tercih nedeniyse kişiye istediği zaman aralıklarında çalışma özgürlüğü sağlaması. Bir nevi freelancer çalışma stili gibi düşünebilirsiniz.

Dilediğiniz saatte dilediğiniz koşulda çalışmanıza imkân sağlayan bir yöntemdir. Network Marketing’in bu kadar popüler olmasının bir diğer nedeniyse dileyen herkesin bu işi yapabilmesidir. Yani siz ister ev hanımı olun ister öğrenci ya da sabit bir işiniz olsun, yeterli emeği ve zamanı ayırdığınızda Network Marketing sayesinde gelir elde etme şansınız bulunuyor.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Network Marketing nedir?

Doğrudan satış tekniklerinin günümüzde geliştirilmiş halidir.

Network Marketing’i Kimler Yapabilir?

Dileyen herkes araştırma yaparak bu işte uzmanlaşabilir. Ama unutmayın bu yöntemle para kazanmak basit değildir. Dediğimiz gibi yeterli emek ve çaba gerektiren bir iştir.

Network Pazarlama Sayesinde Aylık Ne Kadar Gelir Elde Edilebilir?

Bu tamamen kişinin kendisine bağlı olarak değişir. Ne kadar çalışırsanız o kadar komisyon alırsınız.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir