Neva İsminin Anlamı

Neva İsminin Anlamı

Neva isminin anlamı nedir? Sevgili ve heyecan dolu anne baba adayları, bu mutluluk verici haberi aldığınız günden itibaren çocuğunuza yakışacağını düşündüğünüz doğru ismi bulmaya çalıştığınızın farkındayız. Bu yüzden sizlere bu heyecanlı serüveninizde yardımcı olmak için Neva ismi hakkında merak edilen “Neva isminin anlamını, Neva ismine sahip insanların karakter özelliklerini, Neva isminin harf analizini ve Neva isminin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini” sorularını yanıtladık.

Neva İsminin Anlamı Nedir?

Neva ismi “ses, ahenk ve makam” anlamlarıyla Farsça’ da ve “çekirdek” anlamıyla Arapça’ da yer almaktadır. Neva ismine Türk Dil Kurumu sözlüğünde “ses, nağme, ahenk ve klasik Türk müziğinde bir makam adı” açıklamalarıyla yer verilmiştir. Arapça ve Farsça anlamlarının dışında “zenginlik, refah, kudret ve güç” anlamına da gelmektedir. Ülkemizde nadir olarak kullanılan bir kız ismidir.

Neva İsminin Karakter Özellikleri Nelerdir?

 Neva ismine sahip insanlarda gözlemlenen en belirgin özellik 6. hislerinin fazlasıyla güçlü olmasıdır. Karar aşamasında hislerine güvenen bu insanlar neredeyse hiç yanılmazlar. Bu kişilerle yapılan fikir alışverişlerinde de genel olarak söyledikleri çıktığı için çevrelerinde kâhin olarak adlandırılırlar. Tam anlamıyla aşk insanı olan bu kişiler aşkı yaşamayı, hissetmeyi ve hissettirmeyi çok iyi bilirler. İç dünyalarında sevinç ve üzüntülerini bir arada yaşadıkları için ruh hallerini çevresindeki insanlara yansıtmaktan çekinmezler. İş dünyasında başarılı bir kariyer hedefi olan insanlardır. Kimi zaman bu hedeflerine ulaşamamış olsalar da çabalamaktan hiç vazgeçmezler.

neva isminin anlamı

Neva İsminin Akrofonoloji’ ye Göre Harf Analizi

Şimdi son zamanlarda ebeveynlerin isim tercihinde karakter analizi yapmalarını sağlayan Akrofonoloji ile Neva isminin harf analizini yapalım.

  • Neva isminin ilk harfi olan N harfi Akrofonoloji’ye göre üstün güçlü, kabiliyetli ve sağduyulu karaktere sahip bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Neva isminin ikinci harfi olan E harfi Akrofonoloji’ye göre karar vermekte zorlanan, tereddütlü bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Neva isminin üçüncü harfi olan V harfi Akrofonoloji’ye göre kendi içine dönük, etrafında olup biteni umursamayan bir karaktere sahip kişilik anlamına gelmektedir.
  • Neva isminin dördüncü harfi olan A harfi Akrofonoloji’ye göre algıları son derece açık ve mantık çerçevesinde hareket eden bir karaktere sahip bir kişilik anlamına gelmektedir.

Neva İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Neva ismi Arapça’ da ki “çekirdek” anlamıyla Kur’an-ı Kerim’ in 6 . Suresi olan En’âm suresinin 95 . Ayetinde yer almaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir