Nihal İsminin Anlamı

Nihal İsminin Anlamı

Nihal isminin anlamı özellikle çocuğuna isim arayışın da olan ebeveynler tarafından merak konusu olmaktadır. Anne ve babalar isim seçimi yapacağız zaman ismin anlamı, ismin istemi olarak uygun olup olmadığı ve ismin özelliklerini de öğrenmek ister. Çünkü anne ve babaların karşısına yüzlerce seçenek çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında da en doğru olanı seçmek için birtakım bilgilere ihtiyaç duyulur.

Nihal ismi hem geçmişte hem de günümüzde severek kullanılan isimlerden bir tanesidir. Beş hafta meydana gelen bu isim genellikle kız çocuklarına verilirken tercih edilmektedir. Farsça isim kökenine sahip olmaktadır. Geçmişten beri kullanılan bu isim ortalama bir yoğunluğuna sahiptir. Ülkemizdeki yaklaşık değerlere bakılacak olursa her 1500 kişiden bir tanesinin bu ismi taşıdığını görmek mümkündür.

Nihal isminin anlamı şunlardır:

1. Taze, sürgün, düzgün

2. İnce ve düzgün bir vücuda sahip olan sevgilim anlamlarına sahip bir isimdir.

nihal isminin anlamı nedir

Nihal İsminin Özellikleri Nelerdir?

Nihan isminin özelliklerini öğrenmek Nihal isminin anlamını öğrendikten sonra yapılması gereken bir eylemdir. Çünkü ismin sadece kelime anlamını bilerek isim seçimi yapmak yeterli olmayabilir. İstediğiniz ve aklınızdaki ismi ararken bu özellikleri bilmek sizlere daha çok yardımcı olacaktır. İsim özelliklerini meydana getiren olsunlar, ismim meydana geldiği harfler, harflerin sıralanışı, ismin numerolojisi gibi pek çok durum bu özellikleri etkiler.

İsmin özelliklerini bildiğiniz de bu ismi çocuğunuza verme konusunda daha kesin kararlar kafanızda oluşur. İsmin özelliklerim bu ismi taşıyan kişilerde görülebilecek bir takım karakteristik durumlar olmaktadır. Yani aynı isme sahip olan kişilerde bazı ortak özellikler göre de bilir. Nihal ismini taşıyan kişilerde görebileceğimiz bir takım ortak özellikler de şunlardır:

İyilik yapmaktan haz duyan kişilerdir. Çevrelerindeki insanların iyi olmasını isterler. Merhamet duyguları ön plandadır. Cana yakın tavırları ile çevresinde pek çok arkadaşı vardır. Sevilen kişilerdir. İhtiyacı olan herkesin yardımına koşmayı kendilerine görev edinmişlerdir adeta. Aile hayatlarında da merhamet duygusu kendisine ön plana atar. İyi bir eş ve iyi bir ebeveyn olurlar. Son derece korumacı tavırlar gösterebilirler. Ailesine sadık kişilerdir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Detaylara dikkat ederler. Sorumluluk sahibi olan kişilerdir. Kimi zaman detaycı tavırları iş hayatlarında verilen işleri daha yavaş yapmalarına sebep olsa da doğru yapabilmek adına detaylara takılırlar.

Günlük hayatlarında rahatına düşkün eğlenmeyi seven kişilerdir. Para harcamayı severler.

Nihal İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçer mi?

Nihal ismi İslami olarak güzel anlamlar taşıyan birisi olduğu için çocuğunuzla verebileceğiniz uygun isimler arasında yer alır. Fakat Kur’an-ı Kerim de geçen isimlerden biri değildir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir