Onedio

Onedio

Onedio ülkemizde içerik üretimi yaparak bir yerlere gelmeyi başarmış çok ender sitelerden birisidir. Adeta ülkemizin ortaya çıkardığı bir marka olarak görülse de büyümesinin altında alıntı haberlerin sayısının çok fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Onedio 2012 yılında kurulduğundan günümüze kadar ülkemizin en çok ziyaretçi çeken web siteleri sıralamasında zirveyi zorluyor. Aylık 30 milyon tekil ziyaretçiye ev sahipliği yapan site aynı zamanda kullanıcılarına içerikleri okuma imkanının yanında siteye içerik girme şansı da sunuyor. Sizde kolayca belirli şartlarda içerik girmeniz mümkün oluyor.

Onedio İçerik Sitesi Kim Tarafından Kuruldu?

Onedio içerik sitesi ülkemizde dikkat çeken yatırımlardan birisidir. 2012 yılında kurulan site 2020 yılına girildiğinde aylık ortalama 35 milyon ziyaretçi ile çok yukarılarda yer almayı başarıyor. Sitenin kurucusu Kaan Kayabalı ve Demirhan Büyüközcü olarak bilinmektedir. Üniversite yıllarında akıllarına gelen sosyal içerik platform tarzı için melek yatırımcılardan tohum yatırım olarak 250 bin dolar almayı başararak siteyi kurmuşlardır.

Sitenin büyümesinde haberler, oluşturulan liste içerikler, sürekli olarak paylaşım yapılması da siteyi merkez haline dönüştürmüş. Eğlenmek, haber okumak ve yeni şeyler öğrenmek için birçok insanı bu sayede siteye çekmeyi başarıyorlar.

Kaan Kayabalı Kimdir?

Onedio sitesinin kurucularından birisi olarak Kaan KAYABALI 17 Ekim 1983 Ankara doğumludur. Tüm hayatını bu şehirde geçiren isim ilk ve orta öğretimini önemli başarılarla burada tamamladıktan sonra girdiği ÖSS sınavında Türkiye 250. olmayı başarıp ODTÜ’yü kazanmıştır. Bu okulda Elektrik ve Elektronik Mühendisliği okuyan isim, okulda düzenlenen “Yeni Fikirler, Yeni İşler” yarışmasında birinci olmayı b aşarmıştır. Okulu 2008 yılında “Yüksek Onur Sertifikası” alarak bitirmiştir. 2012 yılında sosyal paylaşım platformunu icat ederek kurmayı başarmıştır. 2 yıl içerisinde site 5 milyon tekil hite ulaşmış, 1.2 milyon dolar Reva Capital desteğiyle siteyi daha da yukarılara çıkarmıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

onedio

Onedio Hiç Kapandı mı? Girilmeme Sebebi Nedir?

Onedio birçok içeriğin başka sitelerden çekilmesinden dolayı problemler yaşasa da sitenin hiç engellendiği olmamıştır. Çünkü site aldığı içeriklerin altına link koyarak nereden aldığını belirtmesi ile diğer siteler içinde bir kaynak haline gelmesi ile dikkat çekmiştir. Ancak site bu sebeplerden ötürü kapanma ile karşı karşıya kalmamıştır. Siteyle alakalı bir şikayet ve dava olsa da net bir sonuç alınamamıştır.

Onedio İçerikleri Nasıl Oluşturuyor, Herkes İçerik Oluşturabilir mi?

Onedio sitesinin kuruluş amacı sosyal içerik platformu olmasıdır. Bu nedenle internet üzerinde görebileceğiniz her şeyi bu site içerisinde bulmanız mümkündür. Birçok konuda haber, eğlence, test veya liste bulmak mümkündür. Yapılan içeriklerin ana başlıkları şu şekildedir.

 • Test
 • Video
 • Yemek
 • Cafe
 • Gündem
 • Goygoy
 • Galeriler
 • Gıybet
 • IQ
 • Spor
 • Cool

Bu içeriklerin bazıları sitenin editörleri tarafından oluşturulurken bazıları diğer sitelerden bire bir alınarak siteye eklenmektedir. İsterseniz sizlerde siteye üye olarak istediğiniz tarzda bir içerik oluşturma şansına sahip olabilirsiniz. Bazı noktalar tarafından Pinterest’e benzetilse de aslında sitenin birçok noktadan çok özel olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir