En Ucuz Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

En Ucuz Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

En ucuz otobüs bileti tercihi ederek yurt içerisinde birçok noktaya gitmek mümkündür. Geçmişte otogar üzerinden otobüs firmalarından bilet alarak yolculuk yapmak gerekiyordu. Günümüzde online satış siteleri sayesinde tüm ülkede ki otobüs firmaları üzerinden bilet satın almak mümkün oluyor. Bu sayede ucuza bulma ihtimali mümkün kılınıyor.

Çünkü normalde belirli bir fiyattan bilet satan firmalar bu sitelerle anlaşarak daha rahat ve daha çok bilet sattıkları için bazı kampanyalara dahil olmak zorunda kalıyorlar. Bu da bileti ucuza alma şansını arttırıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bu sistem yıllardır kullanılırken günümüzde ülkemizde ki en küçük ilçeye kadar bu şekilde bilet almak mümkün bir hale geliyor.

En Ucuz Otobüs Bileti Alınabilen Siteler

En ucuz otobüs bileti satan ülkemizde çok sayıda web sitesi vardır. Büyük firmaların kendilerine ait web siteleri üzerinden de kampanyaları bulunmaktadır. Kamil Koç ve Metro gibi firmalar bu konuda rakiplerinin bir adım önündedir. Ancak tek bir firmaya bakmak yerine yerel olarak çalışan ve tüm ülkeye hizmet veren firmaları tercih edenlere bakmak için doğru siteleri ziyaret etmeniz gerekiyor.

 • Obilet.com
 • Biletallt.com.tr
 • Neredenereye.com
 • Govego.com
 • Bilet.com

Bir örnek rota belirleyerek bu sitelerden hangisinden daha ucuza bilet alabileceğinize bakmanız mümkün olabilir. Örneğin İstanbul-Ankara rotası üzerinde hizmet veren firmaları araştırabilirsiniz. Ülkemizin iki en büyük şehri arasında hizmet veren çok sayıda otobüs bulunmaktadır. 2+1 koltuklar, dijitürk, ücretsiz wifi gibi hizmetleri tercih etmeniz de mümkündür. Bunu yaparak genel bir arama yaptığınızda 45 TL’den başlayarak 150 TL’ye kadar otobüs bileti almak mümkündür. Yolculuk tarzınıza göre bu firmalar arasında tercih yapabilirsiniz.

otobüs bileti

En Ucuz Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

En ucuz otobüs bileti almak isteyenler otogar noktalarını ziyaret edebilir veya web sitelerine giriş yapabilir. Otogarda mutlaka bilet satmak isteyen insanlara maruz kalmışsınızdır. İsterseniz o an orada pazarlık yaparak daha uyguna bilet bulabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Hızlı bir yolculuk sizin için önemliyse ve yolculuğunuzu rahat bir şekilde yapmak istiyorsanız bilet fiyatlarına odaklanmak yerine firmaların size sunduğu özelliklere yönelmelisiniz. Hizmet kalitesi arttıkça aynı zamanda otobüs bilet fiyatları da otomatik olarak artış göstermektedir. Sizde buna dikkat ederek doğru bir şekilde bilet alabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz özellikler arasında aşağıda ki seçenekler yer almaktadır.

 • Kişisel eğlence sistemi
 • Cep telefonu serbest
 • Kişisel müzik yayını
 • Kulaklık servisi
 • Ortak TV yayını
 • 2+1 koltuk seçeneği
 • WC seçeneği
 • Ücretsiz wi-fi hizmeti
 • Sınırsız içecek hizmeti
 • Ekspres yolculuk hizmeti

Ülkemizde bulunan otobüs firmaları hizmetlerini giderek arttırmaktadır. Bundan 40-50 yıl önce içerisinde sigara içilen otobüslerden günümüzde 2+1 koltuklarla seyahat edebilmek mümkün hale gelmektedir. Bu yolculukları direkt olarak hiç durmadan yapabilen otobüs hizmetleri de bulmak mümkündür.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Otobüs ile Yurt dışına Gidilebilir mi?

Otobüs seyahati ile gidilebilecek olan ülkeler mevcuttur. Özellikle balkan ülkelerine gidilebilir.

Ucuz Bilet Nasıl Alınır?

Ucuz bilet almak için erken davranmak gerekir. Erken bilet her zaman daha ucuza mal olacaktır.

Uçak mı Daha Hesaplıdır Yoksa Otobüs mü?

Gidilecek olan mesafeye göre bu kriter değişebilir. Eğer kısa mesafe ise otobüs daha hesaplı olacaktır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir