Outlook Nedir? Nasıl Kullanılır?

Outlook Nedir? Nasıl Kullanılır?

Outlook dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft tarafından Office programları içerisinde sunulan bir kişisel bilgi yöneticisidir. Genelde mail kullanımı olarak bilinen bir sistem olsa da içerisinde telefon rehberi, adres yöneticisi, görev yöneticisi, takvim gibi birçok özelliği olan bir sistemdir.

Sistemin ilk sürümü MS-DOS için çıkarılmıştır. Günümüzde ki bilgisayarlara olan sürümüyse 1997 yılında çıkarılmıştır. Son sürümüyse 12 Şubat 2017 tarihinde yapılan güncellemeler ile sunulmuştur. Outlook.com ve Outlook Mobile tercihleri günümüzde şirket tarafından kullanıma açılmıştır. Birçok telefona uygun olan bu sistem sayesinde günümüzde ki mobil ağırlığı daha fazla hissedilmektedir.

Outlook Nedir?

Outlook’u kullanıcılar tarafından bir mail programı olarak görülen aslında insanların kişisel asistanlığını yapan bir programdır. İçerisinde işinize yarayacak çok sayıda ekleme ile birlikte sunulmaktadır. Tabi sistemin kullanımı için eskiden bilgisayara indirmek, kurmak ve sisteme mail yoluyla dahil olmak gerekiyordu.

Zorlu bir bağlanma süreci olmasına rağmen doğru bağlantının kurulmasıyla birlikte maillerinizi bilgisayar üzerinden kullanıma imkan tanımaktadır. Ancak günümüzde bu tarz çok sayıda program olması ve bundan daha hızlı kullanımın sağlanması nedeniyle eski popülerliğini kaybetmiştir. Microsoft bunun üzerine sistemi online olarak entegre etmiştir. Outlook.com sitesi üzerinden sistemi online olarak kullanmayı mümkün hale getirmiştir. Akıllı telefonlar içinse mobil uygulamak yeterli olmaktadır.

outlook

Outlook Nasıl Kullanılır?

Outlook sistemini kullanmak için ilk olarak Microsoft sitesi üzerinden indirme yapmanız gerekmektedir. En güncel sürümü indirim bilgisayarınıza kurduktan sonra sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulamayı açtıktan sonra aşağıda ki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Başlangıç yazının olduğu noktaya tıklamalı,
 • Şimdi Kaydol butonuna tıklamanız gerekiyor.
 • Burada önceden oluşturduğunuz veya o an oluşturacağınız Microsoft hesabınızı kullanmalısınız,
 • Tercih edilecek parola sekiz karakter olmalıdır.

Mail adresinizi yazıp, parolanızı belirledikten sonra sistemi kullanmaya rahatça paylaşabilirsiniz. Bilgisayara indirmek istemezseniz yapmanız gereken Outlook Web sistemine giriş yapmak olacaktır. Bu sisteme giriş yaptıktan sonra kullanıcılarına sunmuş olduğu sayısız özelliği ücretsiz olarak kullanmaya rahatça paylaşabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Outlook Özellikleri

Outlooks yıllardır insanların en önemli yardımcısı olarak bilgisayarlara yüklü olarak gelmektedir. Bu sistemin kullanıcılarına sunmuş olduğu sayısız özelliği bulunmaktadır. Sisteme gelen her güncelleme ile bazı özellikler kaldırılırken, daha kullanışlı olmasını sağlayan özellikler gelmektedir.

 • Mail kullanımı
 • Adres takibi
 • Telefon rehberi
 • Fatura hatırlatmaları
 • Toplantı notu oluşturma
 • Etkinlikleri takip etme
 • Toplantı davetiyesi gönderme ve kontrol etme
 • Uçak ve otel rezervasyonu organize etme
 • Mailleri kategorize etme
 • Yüksek depolama alanı hizmeti

Sistem günümüzde online olarak sunulmasının yanında özel program olarak da kullanıma açık olduğu için farklı özellikler olmaktadır. Özellikle akıllı telefonlar için olan mobil uygulama seçeneği programı daha kullanışlı bir hale getirmiştir. Telefon üzerinden internet bulunan herhangi bir noktadan tüm işlerinizi kontrol etmenize ve takip etmenize imkan tanımaktadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Outlook Ne Demektir?

Outlook, Microsoft tarafından oluşturulmuş olan bir mail yönetim sistemidir.

Outlook ile Hangi Mail Sistemleri Açılır?

Outlooks sistemi ile Gmail, yandex mail gibi birçok mail sistemi kullanılabilmektedir.

Outlook Ücretli mi?

Mail ücretli bir kullanım sistemi değildir. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir