Outlook İmza Ekleme

Outlook İmza Ekleme

Sahip olduğu olanakların yanı sıra avantajlarıyla da adından söz ettiren Outlook imza oluşturma seçeneği oldukça geniş yelpazelidir. En iyi yazışma platformu olarak kabul edilirken mail uygulamasıyla tüm resmi işlemler dahi yapılabilmektedir. Gelen ve giden iletilerinize rahatlıkla özgün imzalar ekleyebilir, çok daha güvenli olmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle gerekli olmasından ötürü Outlook imza ekleme söz konusu olurken son derece basit bir işleyişe sahip olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Outlook İmza Ekleme Avantajları

  • Daha profesyonel bir görünüm sağlamasının yanı sıra kurumsallık kazandırır.
  • Atılacak maillerin sizden olduğunu ve güvenli şekilde ulaştığını kanıtlar özelliği vardır.
  • Tüm yazışmalarda kullanılmasıyla bir markalaşma durumu da ortaya çıkarır.
  • Mail gönderimlerinde daha farklı bir görünüm kazandırması adına da kullanımı söz konusudur.

Outlook İmza Oluşturma

Çoğunlukla kurumsal yapıdaki şirket mailleri için geçerli olmakla beraber hemen herkes Outlook imza ekleme yapabilir. Otomatik olarak her mail sonrasında alt kısımda imza konulabilir ya da manuel şekilde kişinin eklemesi de söz konusudur. Otomatik ekleme yapılması adına sayfanın üzerinde yer alan ayarlar sekmesine girilir. “Tüm Outlook Ayarları Görüntüle” denilir. Var olan “Posta” kategorisinden “posta imzası oluştur” denilir. Sonrasında ise imza oluşturma süreçlerinin tamamlanmasıyla beraber maillerde imzanın kullanımına başlanır.

outlook imza ekleme

Burada onaylama işlemi gereklidir. Her yeni e-posta altında imzanın gönderimi olması sekmesine tıklanır. Kısa sürede mail imza oluşturma tamamlanırken gönderilecek her türlü e-posta için bu durumun geçerli olacağı unutulmamalıdır. Gönderilen maillerle birlikte size gelen maillere verilen yanıtlarda da yine mail imzası olacaktır. Ödeme işlemiyle beraber kaydet yapılarak imzanın maillerde eklenmesini mümkün kılabilirsiniz.

Manuel Outlook İmza Oluşturma

Her bir mail oluşturma sürecinde farklı bir imza kullanımı sağlayan manuel seçimi, belirli bir düzen içinde olmamaktadır. Daha farklı şekillerde imzalar eklenebilir, kullanımına başlanabilir. Her mail için kullanılmasına da gerek olmamaktadır. Yalnızca belirli bir çerçevede kullanımlar için oluşturulur. Her ileti için olmaması için manuel yöntem kullanılır. Bu süreçte e posta kutusunda yeni ileti açılmasıyla birlikte alt kısımda imza ekle seçeneği bulunur. Buradan imza bilgilerinin değiştirilmesi, daha farklı hale getirilmesi de yine imza bilgilerini güncelle adı altında yapılmaktadır. İstenilen bilgiler imza çerçevesinde eklenebilir ya da çıkartılabilir. Bazı mailler için çok daha kapsamlı bilgiler konulabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Her imza farklı olabileceği gibi çok hızlı bir şekilde Outlook imza ekleme bu şekilde olur. Var olan mail imza örnekleri açısından değerlendirildiğinde klasikler çokça kullanılmaktadır. Daha sade görünüme sahip imzalar olduğu açıktır. Ancak yine de özgünlük bakımından değerlendirildiğinde farklı imzaların oluşturulması, devamlı imzaların güncellenmesi de imkân dahilindedir. Ancak daha güvenli bir yapı içeriği için ve kaliteli olması adına sık değişim olmamasına dikkat edilmelidir. Yapılacak Outlook imza değiştirme süreçleri de hemen olmaktadır. Buna dair bir kısıtlama yoktur.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir