PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

PDF programı son dönemlerin en sıklıkla kullanılan dosya programlarından bir tanesidir. Özellikle öğrenciler, öğretmenler sıklıkla kullanır. Bunun yanı sıra iş hayatında da en çok kullanılan programlar arasında ilk sırada gelir. Word benzeri olan bu program sayesinde çeşitli sunumlar ve yazılar hazırlayabilir, bunlara resimler ekleyebilirsiniz. PDF programı kullanırken ise bazı durumlarda kullanıcılar çeşitli özelliklere ihtiyaç duyarlar. Bunlardan bir tanesi PDF birleştirme özelliğidir. Farklı PDF dosyalarını bir araya getirmeye yarayan bu özellik, genellikle grup çalışmalarında sıklıkla kullanılır.

Farklı kişilerden gelen PDF dosyalarını birleştirmeye ve tek bir PDF dosyası haline getirmeye yarayan bu özellik sayesinde grup çalışmaları tek bir dosya haline getirilebilir. Ancak pek çok kullanıcı PDF birleştirme işleminin ne şekilde gerçekleştirileceğini bilmemektedir. Bunun için internet üzerinden sıklıkla PDF birleştirme nasıl yapılır veya ne işe yarar gibi soruların cevaplarını araştırmaktadırlar. Bu yazımızda sizlere PDF birleştirme nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatmaya çalıştık. Bu sayede birleştirmeniz gereken PDF dosyalarını bir araya getirebilirsiniz.

PDF Birleştirme Nedir?

Özellikle iş hayatında ve okul hayatında PDF programı kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen program türüdür. Ödev, sunum, proje içeriği ve daha pek çok konuda PDF programı kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Sunduğu özellikler sayesinde sıklıkla tercih edilen PDF programı milyonlarca kişi tarafından tercih edilen programlardan bir tanesi. Peki PDF birleştirme nedir?

Grup çalışmalarında kullanıcıların ayrı ayrı hazırlamış oldukları PDF dosyalarını birleştirmeleri ve tek bir dosya haline getirmeleri gerekebiliyor. Bu nedenle kullanıcılar sıklıkla PDF birleştirme özelliğine ihtiyaç duyuyor. PDF Bütünleştirme özelliği kullanıcıların farklı PDF dosyalarını tek bir PDF dosyası haline getirmelerine yardımcı olan özelliktir ve sıklıkla pek çok kullanıcı tarafından kullanılır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

PDF Bütünleştirme işlemini ister program kullanarak isterseniz de internet üzerinden ücretsiz siteler yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda her iki yöntemi de anlatacağız. İlk olarak program kullanarak indirmeniz için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

  • İlk olarak bilgisayarınız üzerinden Acrobat DC isimli uygulamaya giriş yapın. Araçlar yazan menü seçeneğinden “Dosyaları birleştir” yazan seçeneğe tıklayın.
  • Daha sonra “Dosyaları Ekle” yazan seçeneğe tıklayın ve birleştirmeniz gereken dosyaları seçin.
  • Dosyalarınızın sıralamasını yapmak için mause yardımıyla sürükleyin veya silmek istediğiniz dosyalar varsa “Sil” yazan seçeneğe tıklayın.
  • Gerekli olan düzenleme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra “Dosyaları Birleştir” seçeneğine tıklayın.
  • Dosyanıza uygun bir isim yazın ve kaydedin.
pdf birleştirme

PDF Bütünleştirme işlemini Acrobat DC kullanmadan yapmak istiyorsanız Google’a PDF Bütünleştirme yazın ve çıkan sitelerden birine birleştirmek istediğiniz dosyaları yükleyerek PDF birleştir yazan seçeneğe tıklayın. Birleştirilen dosyalarınızı bilgisayara indirebilirsiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

PDF Birleştirme Nedir?

PDF bütünleştirme farklı PDF dosyalarını bir araya getirmek için kullanılan yöntemdir.

PDF Bütünleştirme Programlı Nasıl Yapılır?

Acrobat DC programı sayesinde PDF bütünleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PDF Bütünleştirme Programsız Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden çeşitli siteler vasıtasıyla PDF bütünleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir