PDF Şifre Kırma

PDF Şifre Kırma

PDF şifre kırma işlemi günümüzde birçok insanın aradığı ve ihtiyaç duyduğu programlardan bir tanesidir. Birçok özel bilginin bulunduğu bu belgelere sahip olmak isteyen her türlü insan olabiliyor. Yazı paylaşılması, özel bilgilerin depolanması için kullanılan bu programı milyonlarca insan kullanıyor.

İçerisinde istediğiniz bir bilgi, ders anlatımı, tez veya herhangi bir dökümasyon olan PDF dosyası ile karşılaşmak insanların canını sıkabiliyor. Şifreyi koyanın amacı belirli insanların ulaşması olsa da başlığından dolayı programa ihtiyaç duyan onlarca insan olabiliyor. Bunun için de bu programın şifresini kırmaya yarayan yazılımlara sahip olmak gerekiyor.

PDF Şifre Kırma Programları

PDF şifre kırma işlemini yapmak için düşük dosya boyutuna sahip bir programı bulup bilgisayarınıza indirmeni gerekiyor. İnternet üzerinde aradığınızda karşınıza onlarca program çıkacaktır. Bu durumda yapmanız gereken en iyi ve doğru programı bulmak olacaktır. Çünkü bu isim verilen bazı programlar zararlı içeriklere sahip olduğu için başınıza musallat olabilir. O nedenle dikkatli hareket etmenizin önemi büyüktür.

  • PDF Unlock
  • FoxPDF Şifre Kaldırma
  • Light PDF
  • Wondershare PDF Password Remover

Bu programlar en çok tercih edilen ve kullanılması basit olan uygulamalardır. Dosya boyutları çok düşük olan ve rahatça kullanılabilen programların zararlı içeriğe sahip olmaması nedeniyle rahatça kullanabilirsiniz.

pdf şifre kırma

En Basit PDF Şifre Kırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Adobe firması tarafından hazırlanan bu programın şifresini hiçbir şey yapmadan kırmak mümkündür. Bunun için yapmanız gereken adımları aşağıda anlatmaya çalışacağız. İşi fazla karmaşık hale getirmeden, yabancı bir program indirmenize gerek kalmadan şifresiz dosyaya saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Tabi bu işlemi yaparken dikkatli hareket etmek gerekiyor.

  • Öncelikle şifreli PDF dosyasını Chrome üzerinden açmaya çalışmalısınız.
  • Karşınıza “This sample PDF file is encrypted with a password” yazısı çıkacaktır.
  • Bu noktada ekranın sağ tarafında bulunan “Print” ya da “Yazdır” sekmesine tıklamalısınız.
  • Yazdırma ekranı karşınıza geldiğinde “Save” veya “Kaydet” tuşunu göreceksiniz.
  • Alt kısımda dosya konumu için hedef belirlemeniz istenecektir. İşte bu noktada “PDF farklı kaydet” seçeneğini işaretleyerek işlemi tamamlamalısınız.

Bu işlem sayesinde şifreli PDF dosyasını hiçbir program, karışık algoritma ve yazılım kullanmadan kırabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Online PDF Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

PDF şifre kırma işlemi için program kullanmak istemiyorsanız, ayrıca saçma sapan işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız online siteleri tercih edebilirsiniz. Kısa bir araştırmadan sonra karşınıza onlarca seçenek çıkacaktır. Tek yapmanız gereken kırılması gereken PDF dosyasını o siteye yüklemek ve işlemi başlatmak olacaktır.

Eğer kırılırsa size şifreyi ya da direkt olarak şifresiz program dosyasını size indirmeniz için sunacaklardır. Basit olması, zararsız olması ve hiçbir detayla uğraşmayacak olmanızdan dolayı bu tercih daha mantıklı olarak kabul edilmektedir. Sizlerde bu şekilde her türlü şifreli PDF dosyanızın şifresini kırabilir ve içerisinde ki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir