Photoshop Font Ekleme

Photoshop Font Ekleme

Çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılan Photoshop font ekleme süreçlerinin nasıl olduğu oldukça merak edilmektedir. Bilindiği gibi Windows veri tabanında var olan yazı tiplerini kullanmaktadır. Buna karşın birçok farklı seçenek söz konusu olurken varsayılan olarak ayarlanır. Ayrıca beğenilen fontlara ilişkin olarak web siteleri de alternatifler sunmaya devam etmektedir. Ücretsiz bir şekilde sunulan yazı fontlarının alınması ve eklenmesi de ihtimal dahilindedir. Sizlerde çok daha ilgi çekici görünümler kazandıracak olması nedeniyle farklı font ekleme süreçlerine dahil olabilirsiniz. Peki, ama font ekleme nasıl olabilmektedir?

Photoshop Font Eklemesi Yapma

Alternatifleriyle adından söz ettiren web sitelerde istenilen fontlar aranabilir. Gerçekten dikkatleri çekme gücüne sahip Photoshop yazı fontları bulunabilir. Sonrasında bilgisayara indirilmesi yapılır. Bu süreç internet hızına bağlı olmakla beraber çok hızlı gerçekleşir. İşlemlere başlamadan önce bilinmelidir ki Photoshop programında kullanılabilir olması adına dosyanın mutlaka .rar ya da .zip içinden çıkarılması gerekir. Bu şekilde indirme yapılır ve içindeki dosya Bilgisayar > C Sürücüsü > Windows > Fonts klasörü içerisine gönderilir. Sonrasında ise program içerisinden bulunması, eklenmesi ve kullanımı oldukça zahmetsizdir. Tüm dosya içindeki fontların olacağı unutulmamalıdır. Photoshop yazı fontu uzantıları .otf, .ttf, .pbf, .pfm olmakla birlikte tüm işletim sistemleri özelinde kullanımı sorunsuz olmaktadır.

Yazı tipinde özelinde kur-install başlatılır. Birden fazla Photoshop yazı fontu ekleme yapılması için ise Shift-Click basılı şekilde seçim yapılabilir. Böylelikle hız konusunda da avantaj kullanılabilir. Ancak burada ortaya çıkan durumlardan bir başkası “kur” ibaresinin bulunmamasıdır. Bunun görülmesi halinde Denetim Masası açılır. Görünüm ve Kişiselleştirme sekmesine giriş yapılır ve sonrasında Yazı Tipleri seçilir. Ardından Yeni Yazı Tipi Kur denilir ve dosya seçeneği üzerinden işlemler yapılırken font kurulumu da tamamlanır. Genellikle otomatik kurulum olduğu bilinmekle birlikte bazı durumlarda Denetim Masası üzerinden bu şekilde manuel kurulum gerekli olabilmektedir. Photoshop font kullanımlarına dair ise diğer işlemlerde herhangi bir aksi durumun olması beklenmez.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

font ekleme

Photoshop Font Süreçlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Font aramalarında kaliteli ve güvenilir web siteleri tercih edilmeli ya da CD üzerinden yükleme yapılabilir.
  • Yazı tiplerinin indirilmesi sürecinde hangi dosyaların kullanıldığını bilmek pratiklik kazandırır.
  • Yazı tipleri seçiminde farklı siteler taranabilir, ücretsiz Photoshop yazı fontları bulunabilir.
  • Kullanılan sürüm ve yazı fontu dosya bilgilerinin hatasız olmasına dikkat edilmelidir.
  • Denetim Masası üzerinden manuel kurulumun nasıl yapıldığı bilinmelidir.

Photoshop Font Kullanımı

Var olan indirilen Photoshop yazı font seçeneklerinin tamamı bilgisayarda saklanırken istenilen şekilde kullanımları da yapılabilir. Üzerinde değişiklikler yapılması ya da bir arada kullanımları da görünüm açısından farklılıklar sunar. Bununla birlikte her zaman için benzersiz font kullanımları da uzun-kısa tüm içeriklerinde gücünü göstermektedir. Sizlerde hemen Photoshop font ekleme için işlemlere başlayabilir, çok daha farklı seçimlerle eşsiz durumlar yaratabilirsiniz.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir