PowerPoint Gif Ekleme

PowerPoint Gif Ekleme

Office programları özelinde çokça kullanılan PowerPoint gif ekleme birçok açıdan değerlidir. Sunumların daha dikkat çekici olmasını sağlaması, eğlenceli hale getirilmesi adına gif kullanımları yapılmaktadır. Hemen her türlü konu özelindeki sunumlar için özel giflerin olduğu da bilinmektedir. Bunların kullanılmasıyla renkli bir dosya sunumu yaratılabilir, izleyicilerin ilgisi çekilebilir. Genellikle mizahi unsurların daha fazla kullanıldığını söylemek ise yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte merak uyandırıcı yönleriyle de PowerPoint hareketli gif ekleme nasıl olur sorusu ön plana çıkmaktadır.

PowerPoint GİF Ekleme Aşamaları

Potansiyel müşterilerin kazanılması, izleyicilerin ya da misafirlerin dikkatini çekebilme amacı ya da daha eşsiz bir sunum ortaya koyma amaçlarıyla hareketli gif kullanımı yaygınlaşmış durumdadır. Sizlerde çok kolay yollardan PowerPoint gif örneklerinden seçimler yapabilir ve çeşitli eklentiler yardımıyla kullanımlarına başlayabilirsiniz. Hiçbir biçimlendirme olmaksızın gif kullanımı söz konusudur. Birçok farklı web site üzerinden gif dosyaları indirilebilir, kullanılabilir. Sonrasında PowerPoint dosyası açılır. Üst kısımdan Ekle bölümü sekmesine gidilir. Resimler kısmı tıklanır ve sunum içine koymak istenilen dosya seçilir. Var olan GİF dosyası seçimi sonrasında ekle denilir ve işlem tamamlanır. Sunum sayfası için gif hareketsiz duracaktır. Slayt başlatıldıktan sonra PowerPoint gif hareketlenir.

Powerpoint Gif Nasıl Bulunur?

Halihazırda sunum özelinde kullanıma uygun PowerPoint gif bulma imkanları da vardır. Çevrimiçi Resim Ekle bölümünden web üzerinden gif araması yapılabilir. Küçük Resim Ekle denilerek de seçimler kaydedilir. Arama kutusuna “animasyonlu gif” yazılması yeterli olurken binlerce görsel çıkacaktır. Sonrasında kaydetme işlemiyle birlikte masaüstü üzerinden açılarak sunum içine ekleme yapılır.

Animasyon gif kullanımları farklı şekillerde de olabilmektedir. Kişiselleştirme çerçevesinde kaç kez döngü yapacağı ve nasıl şekilde olacağı da yine belirlenebilecek hususlar arasındadır. Farklı çevrimiçi düzenleyici araçlarıyla gif dosyası şekillendirilebilir. Sunum için çok daha uygun hale getirilmesi için ezgif.com kullanılabilir. Karelere bölünmesi, düzenleme yapılması, döngü sayımı, detayları, sayısal açıdan yine yeniden düzenlenir. Ardından kaydet yapılarak sunuma bu yeni dosyanın eklenmesi sağlanır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Doğrudan bilgisayarda var olan PowerPoint gif dosyası ise resimler bölümünden kolaylıkla açılır. İstenmesi durumunda ise boyutları bakımından düzenlenebilir ve istenilen yere taşınabilir. Farklı sayfalarda çok farklı gif kullanımları olabileceği gibi aynı sayfada birden fazla gif dosyası bulunmasında da sakınca yoktur.

Powerpoint Gif Dosya Eklemesi

  • Kolay ekleme yapılabilmesi, düzenleme olanaklarının var olmasından ötürü kullanılır.
  • Çok farklı imkanların bulunmasıyla sunum içi canlılık kazandırır.
  • Daha hareketli bir görüntünün ortaya çıkması adına büyük boyutlarda tercih edilebilir.
  • Hemen her powerpoint sunumu gif dosyalarıyla zenginleştirilebilir.
  • Çevrimiçi resimler bölümünden aramalar yapılır, düzenleyici araçlarla kullanıma hazır hale getirilmeleri de elde edilir.
powerpoint gif ekleme

PowerPoint Gif Özellikleri

Var olan gif dosyaları hemen ekle sekmesi üzerinden dahil edilir. İndirilenler dosyası üzerinden alınabileceği gibi birden fazla gif dosyasının düzenlenmesi sonrasında birlikte kullanımı da söz konusudur. Kopyalama yapılabilir, istenilen dosya konumları yine belirlenir. Bilgisayardaki tüm gif dosyaları PowerPoint sunumları için hazır durumdadır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir