PTT Kargo

PTT Kargo

PTT Kargo adıyla kurmuş olduğu şirket ile kargoculuk hizmetini uygun fiyatlarla ülkemiz içinde ve yurt dışı bağlantılı olarak yapmaktadır. PTT çatısı altında hizmet veren bu hizmet için PTT şubelerini kullanabileceğiniz gibi şirkete ait web sitesini de kullanabilirsiniz. Farklı teslimat şekilleriyle tüm müşterilerine hacim hesabı üzerinden hizmet vermektedir.

PTT ücret hesabını gönderilecek kargonun hacmi üzerinden yapmaktadır. Ağırlık ve boy ölçümü yapıldıktan sonra hacim başına eklenen ücretle çarpılarak hesaplanmaktadır. Şirket müşterilerine özel hizmetler ve sosyal amaçlı hizmetlerle yardımcı olmaktadır. Farklı ödeme seçeneklerini veya teslimat şekillerini tercih ederek kargo transferlerinizi rahatça yapabilirsiniz.

PTT Kargo Nasıl Çalışır?

PTT Kargo çalışma prensini yüzyıldan fazla bir süredir ülkemizde posta, telefon ve telgraf hizmeti veren şirketin lojistik koluyla sağlanmaktadır. En geniş lojistik ağlarından birisine sahip olan bu devlet kurumu diğer kargo şirketlerine göre biraz yavaş olmasına rağmen en güvenilir şirketlerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Kargo göndermek isteyenler şehirlerinde bulunan PTT şubesine giderek işlemlerini rahatça yapabilirler. Bu işlemler için özel olarak sunulan seçenekler mevcuttur.

  • Ödeme şartlı hizmet
  • PTT iş yerinden teslim
  • Ücreti alıcıdan tahsil hizmet
  • Alma haberli hizmet
  • Değer konulmuş ve sigortalı hizmet
  • Kontrollü teslim hizmeti
  • Gidiş-dönüş hizmet
  • Alıcının kendisine teslim
  • Telefonla bilgilendirme
  • Adresten alma hizmet

Bu özel isteklerden müşteri için uygun olan herhangi birisi teslim edilmektedir. Bunun yanında şirket tarafından daha uygun bir şekilde kitap taşıma kampanyası ve aile dostu kampanyası gibi seçeneklerde sunulmaktadır.

PTT Kargo Ne Zaman Kuruldu?

PTT kargo, Türkiye’nin posta örgütü olarak 2013 yılında alınan kararla Posta Telgraf Teşkilatı Anonim şirketi adını almıştır. 2017 yılında alınan kararlar tüm hakları kararname ile Türkiye Varlık Fonuna devredilmiştir. 3 Temmuz 2008 yılından itibaren şirket çatısı altında kargo taşımacılığı hizmeti de verilmeye başlanmıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Diğer kargo şirketlerinden farklı olarak uzaklığa göre hizmet bedeli tahsilatı yapmadıkları için daha uygun bir fiyata hizmetini sunmaktadır. Bu nedenle kargo sektörünün en uygun hizmetini sağlamaktadırlar. Özel hizmet almak isteyen müşterilerine PTT Kargo VIP olarak da hizmetini sunmaktadır.

ptt

PTT Kargo Sipariş Takip Etme

PTT Kargo sipariş takip etme işlemi için birçok seçenek mevcuttur. Gönderisi yapılan kargo için E-mail, SMS ve internet sitesi üzerinden takip imkanı sunulmaktadır. Ayrıca kurmuş oldukları sistemlerle tüm kargoları takip etmek ve nerede olduğunu bulmak çok basittir.

Kargo takibini e-devlet üzerinden yapılması da mümkündür. Şirkete ait site üzerinden https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ girerek barkod numaranızı yazarak yapabilirsiniz. Barkod numarası 13 haneden oluşmaktadır ve sorgulama kısmına yazılarak kısa sürede takibi yapılabilmektedir. Ayrıca kargo siparişi verirken SMS ve E-mail seçeneklerini tercih ederek kargonuzun nerede olduğu hakkında sizlere bilgilendirme mesajı da atmaktadır.  PTT kargo sorgulama bu şekilde yapılabilmektedir.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo çalışma saatleri de yasayla belirlenmiştir. Hafta içi hizmet veren kurum, hafta sonu hizmet vermemektedir. Hafta için sabah saat 9.00’da hizmete başlayıp 13.30’da öğle molası arası verilmektedir. Öğleden sonra 13.30’da hizmete başlayıp akşamüzeri 17.00’a kadar hizmetine devam etmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir