Rabia İsminin Anlamı

Rabia İsminin Anlamı

Rabia isminin anlamı nedir? Sevgili anne baba adayları, hala dünyaya gözlerini açmak üzere olan kızınıza isim arayışı içerisinde misiniz? Sizlere Rabia ismi hakkında fikir sahibi olabilmeniz açısından “Rabia isminin anlamını, Rabia ismine sahip insanların karakter özelliklerini, Rabia isminin harf analizini ve Rabia isminin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini” araştırarak keyifle okuyacağınız bir yazı hazırladık.

Rabia İsminin Anlamı Nedir?

Rabia ismi “saniyenin altmışta biri, dördüncü ve Tanzimat Döneminden sonra belirli devlet dairelerinde kullanılan rütbe derecesi” anlamına gelen Arapça kökenli bir isimdir. Rabia ismi Türk Dil Kurumu sözlüğünde yer almamaktadır. Ülkemizde bu isme sahip 50.000’ ini aşkın insan bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Mısır’ da gerçekleşen darbe sonrasında ortaya çıkan 4 parmağın gösterildiği Rabia adı verilen direniş sembolü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gündeme gelmesinin ardından Rabia isminin ülkemizde kız çocukları için tercih edilme oranı artmıştır.

Rabia İsminin Karakter Özellikleri Nelerdir?

Rabia ismine sahip insanların genel olarak kırılgan bir yapıya sahip oldukları görülmektedir. Bu insanların tükenmek bilmeyen bir enerjileri ve tutkuları vardır. Önsezileri kuvvetli olan bu insanlar hayatları boyunca aldıkları her kararda iç sesine kulak verirler. İş dünyalarında başarılı kariyerlere sahip, doğuştan lider vasıflı insanlardır.

rabia isminin anlamı

Rabia İsminin Akrofonoloji’ ye Göre Harf Analizi

Şimdi son zamanlarda ebeveynlerin isim tercihinde karakter analizi yapmalarını sağlayan Akrofonoloji ile Rabia isminin harf analizini yapalım.

  • Rabia isminin ilk harfi olan R harfi Akrofonoloji’ye göre karar vermekte zorlanan, tereddütlü kişiliğe sahip bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Rabia isminin ikinci ve beşinci harfi olan A harfi Akrofonoloji’ye göre algıları son derece açık ve mantık çerçevesinde hareket eden bir karaktere sahip bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Rabia isminin üçüncü harfi olan B harfi Akrofonoloji’ye göre önsezileri kuvvetli aynı zamanda yaşadıkları tüm olumsuz olaylarda bile umutlarını kaybetmeyen bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Rabia isminin dördüncü harfi olan İ harfi Akrofonoloji’ye göre narin bir karaktere sahip, yani ince ruhlu bir insan oldukları için ilişkilerinde gerçekleşen tüm olumsuz olaylar karşısında kırılgan bir tutuma sahip kişilik anlamına gelmektedir.

Rabia İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Rabia ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kur’an-ı Kerim’ de geçmemektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir