Resmi Instagram E-ticaret Dönemi Başlıyor

Instagram E-ticaret

Kullanıcı sayılarının ulaşılması zor bir seviyeye gelmesi, bunun yanında yeni bir alan olarak sosyal medyanın bir yayın organı olarak değerlendirilmesiyle beraber birçok marka Instagram uygulamasına doğru yönelmeye başladı. Markaların reklam amaçlı olarak uygulamayı kullanması bir yana, artık sosyal medya uygulaması üzerinden e-ticaret sisteminin kullanılmaya başladığını da görüyoruz. Bunun farkında olan Instagram ise ticaret konusunda yeni sistemler üzerinde çalışmaya başladı. Son olarak Instagram E-ticaret sistemi için yeni bir özelliğin daha test edildiği ortaya çıktı. Instagram E-ticaret döneminin başlatacağı belirtilen yeni test sisteminin detaylarına ve nasıl kullanıldığına geçelim.

Instagram E-ticaret Direk Ödeme Sistemi Yolda

Paylaşılan son bilgilere göre Instagram E-ticaret sistemi konusunda yeni bir ödeme yöntemi üzerinde çalışıyor. Buna göre uygulama üzerinden direk olarak ödeme yapmak mümkün olacak. Kullanıcılar ödeme yapmak için sadece profillerini kullanacaklar. Instagram E-ticaret sistemini geliştirecek ve Instagram dükkan hesaplarını genişletecek olan yeni desteğin, rezervasyon sistemine ek olarak gelmesi bekleniyor.

Sistemin işleyişi de oldukça basit. Sadece kullanıcıların profillerine bir ödeme kanalı ekleyecek. Kullanıcıların profillerine kredi kartı bilgileri eklenebilecek. Kullanıcılar profillerine kredi kartı bilgilerini kayıt ettiği zaman istenilen anda ödeme yapılabilecek.

Instagram E-ticaret

Resmi bir sistemde Instagram e-ticaret bölümünün bulunmadığını biliyoruz. Ancak bunun dışında kullanıcıların Instagram üzerinden butik hesaplara bir hayli önem verdiğini ve bu hesaplar üzerinden yoğun bir şekilde satış gerçekleştirildiğini de biliyoruz. Bu kısımda ödeme sistemleri ise dışarıdan sağlanıyor.

Instagram, işte bu sistemi değiştirmek istiyor. İşletme profili kullanan ve satış yapan hesaplardan ürün alması durumunda kullanıcıların Instagram üzerinden ödeme yapması, bir nevi alışverişi hakkında bir kanıt oluşturuyor. Ürün konusunda bir sorun çıktığında ya da ürünün iptali gibi durumlarda yeni sistemle beraber kullanıcılar mağdur olmadan kanıt sunabilecekler.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Emre Kınay Instagram Hesabından Önemli Paylaşımda Bulundu

Instagram E-ticaret

Belki de Instagram E-ticaret sisteminde onay dönemi de devreye girebilir. Yani ürünü alıp incelemesinin ardından kullanıcı ödemeye onay verebilir. Söz konusu sistemin sosyal medya uygulamalarının yapısını ne kadar değiştirdiği tartışılır. Fakat şu an için test kullanıcıların da bu özelliğin kullanımda olması, Instagram’ın kararlı olduğunun da göstergesi.

Resmi Instagram E-ticaret Dönemi Başlıyor
Bu yazıyı oylayarak destek çıkabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +