Reynmen Kimdir?

Reynmen Kimdir?

Reynmen son yıllarda adından çok fazla bahsettiriyor. Farklı olaylarla günceme geliyor. Bu yüzden de internet üzerinde pek çok kişi Reynmen kimdir tarzı araştırmalar yapıyor.

Reynmen adıyla bilinen kişinin gerçek ismi, Yusuf Aktaş’tır. Reynmen kaç yaşında diyenler için Reynmen, 6 Aralık 1995 tarihinde dünyaya gelmiştir. Sivaslı bir ailenin çocuğudur. Bu yüzden Reynmen nereli diye merak ediyorsanız Sivaslıdır. İlköğretime Ahmet Kabaklı Okulunda başlayan Aktaş, daha sonra Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okuluna nakil olmuştur. İlköğrenimi de orada bitirmiştir. Ardından da Başakşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine kayıt olmuştur. Fakat buradan mezun olmadan Başakşehir Lisesi’ne geçiş yapmış, daha sonra oradan da ayrılıp Açıköretim Lisesine kayıt yaptırmıştır. Radyo ve Televizyon Programcılığı ön lisans programında eğitimine devam etmektedir.

Reynmen Şarkıları

Reynmen ilk olarak Scorp adlı video paylaşım ve canlı yayın uygulamasında çektiği videolarla sosyal medyada ünlenmiş, en fazla takip edilenler arasına girmiştir. 2019 yılına gelindiğinde ise Reynmen şarkıları izleyiciler karşısına çıkmıştır. Ela ve Derdim Olsun isimli müzik klipleri ile çok izlenen videolar arasına girmiştir. Aynı yıl Houze İstanbul adını verdiği müzik şirketini kurmuş, RnBesk adlı EP albümünü bu şirket üzerinden yayınlamıştır. Bu EP’si içindeki parçaları şöyle sıralayabiliriz:

  • Hevesim Yok,
  • Yoksun Başımda,
  • Radyoda Neşet,
  • Dolunay,
  • Leila.

Bu EP’sinde yer alan Hevesim Yok, Yoksun Başımda, Radyoda Neşet, Dolunay şarkıları klipsiz olarak çıkartılmış, Leila ise video klipli olarak çıkartılmıştır. Murat Cemcir ve Ahmet Kural ile birlikte Sie Liegt in Meinen Armen adlı şarkısında da düzet yapmıştır. Cem Yılmaz ile Reynmen’inannesi dayı hala çocukları konumunda bulunmaktadırlar.

reynmen

Reynmen’in Dahil Olduğu Tartışma ve Polemikler

Reynmen çeşitli tartışmaların da içinde bulunmuştur. 2019 yılında yayınlanan Ela adlı parçası Youtube’da izlenme sayısından fazla beğenilme sayısı almış, bu da izlenme sayısı sahtekarlığı ile suçlanmasına, Youtube sistemini manipüle etmekle suçlanmasına neden olmuştur. Bu dönemde Işın Karaca, Demet Akalın, Aleyna Tilki ile çeşitli polemiklere girmiştir. Reynmen dünya müzik listesinin ilk sırasına çıkan ilk Türk’ün kendisi olduğunu ifade etmesinin ardından Aleyna Tilki, Nasılsın Aşkta adlı şarkısıyla kendisinin dünya müzik listesinde ilk sırada yer aldığı bir paylaşımda bulunarak Reynmenhakkında bazı hakarete varan ifadeler kullanmıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Reynmen 2019yılı ramazan ayında iftarı bekleyen insanlara karşı ezan okumuş ve buna inanarak oruçlarını açan insanlara karşı kahkahalar atmış, bu kaydı da sosyal medyada paylaşmıştır. Ardından yaptığı bu etik dışı davranış, çok fazla tepki çekmiş, pek çok kişi tarafından eleştirilmiştir. Eleştirenlere karşı da mahkemede hesabını ağır biçimde soracağım tarzı açıklamalara devam etmiştir. Çeşitli platformlarda Reynmen şarkısı ve videoları yer alsa da daima tartışmaların odağında olmaya da devam etmektedir.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir