Reyyan İsminin Anlamı

Reyyan İsminin Anlamı

Reyyan isminin anlamı nedir? Sevgili anne baba adayları, çevrenizden yada sosyal mecralardan duymuş olduğunuz Reyyan ismi kulağınıza hoş geliyor ancak anlamını bilmediğiniz için dünyaya gelmek üzere olan çocuğunuza Reyyan ismini verip vermemek arasında kararsız mı kaldınız? Reyyan ismi hakkında kafanızda oluşan soru işaretlerine açıklık getirmek için sizlere Reyyan ismi hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağını ve keyifle okuyacağınızı düşündüğümüz “Reyyan isminin anlamını, Reyyan ismine sahip insanların karakter özelliklerini, Reyyan isminin harf analizini ve Reyyan isminin Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini”  konularını ele alan bir yazı hazırladık.

Reyyan İsminin Anlamı Nedir?

Reyyan ismi “suya kanmış, suya doymuş, dolgun ve yalnızca oruç tutanların girebileceği cennet kapısı” anlamına sahip Arapça kökenli bir isimdir. Bu ismin Türk Dil Kurumu sözlüğünde herhangi bir anlamı yoktur. Ülkemizde anne baba adayları tarafından nadir olarak tercih edilen bu isim toplumumuzda kız ismi olarak bilinse de aslında herhangi bir cinsiyete ait olmayan hem kız hem erkek çocukları için kullanılan bir isimdir.  

Reyyan İsminin Karakter Özellikleri Nelerdir?

Reyyan ismine sahip insanların en belirgin özellikleri sınırsız bir enerjiye ve iş ahlakına sahip insanlar olmalarıdır. Aşk ve iş hayatları arasındaki dengeyi hiçbir zaman sağlayamazlar. Özgürlüklerine düşkün olan bu insanlar hayata dört kolla sarılarak karşılarına çıkabilecek her türlü engeli aşmak için ekstra bir çaba sarf ederler. Ekip çalışmalarına oldukça yatkınlardır ve genellikle ekip liderliği konumunda yer almayı tercih ederler.

reyyan isminin analizi

Reyyan İsminin Akrofonoloji’ ye Göre Harf Analizi

Şimdi son zamanlarda ebeveynlerin isim tercihinde karakter analizi yapmalarını sağlayan Akrofonoloji ile Reyyan isminin harf analizini yapalım.

  • Reyyan isminin ilk harfi olan R harfi Akrofonoloji’ye göre Karar vermekte zorlanan, tereddütlü kişiliğe sahip bir karakteri, yani iş ve özel hayatında aldıkları kararları ince eleyip sık dokuyan bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Reyyan isminin ikinci harfi olan E harfi Akrofonoloji’ye göre Karar vermekte zorlanan, tereddütlü kişiliğe sahip bir karakteri, yani iş ve özel hayatında aldıkları kararları ince eleyip sık dokuyan bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Reyyan isminin üçüncü ve dördüncü harfi olan Y harfi Akrofonoloji’ye göre Geçmişte yaşamış olduğu olayları, sevinçleri ve üzüntüleri kendi içlerinde sürekli olarak yaşayan bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Reyyan isminin beşinci harfi olan A harfi Akrofonoloji’ye göre Algıları son derece açık ve mantık çerçevesinde hareket eden bir karaktere sahip bir kişilik anlamına gelmektedir.
  • Reyyan isminin son harfi olan N harfi Akrofonoloji’ye göre Üstün güçlü, kabiliyetli ve sağduyulu bir karaktere sahip bir kişilik anlamına gelmektedir.

Reyyan İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Reyyan ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kur’an-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak bazı hadis kitaplarında Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in,  Sehl İbn Sa’d (r.a) tarafından aktarılan “Cennette Reyyân denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer. Oruçlular girdiler mi artık o kapı kapanır, kimse oradan giremez.” hadisiyer almaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir