Rita Katz Çarpıcı Açıklamalar Yaptı

Rita Katz Çarpıcı Açıklamalar Yaptı

Rita Katz açıklamarıyla son noktayı koydu. Son günlerde dünyanın tüm ilgisini üzerine toplayan Işid terör örgütünün nereden güç aldığı merak konusu olmaya başladı. Bu konuda birbirinden farklı iddialar ortaya atılsa da bu konularda en güçlü olan isim Rita Katz bu konuda merak edilen tüm gerçekleri açıkladı. Nereden istihbarat aldığı bilinmeyen fakat her konuda doğru bilgiler veren Katz bu konuda da gerçekleri ortaya koydu. Özellikle Işid’in merkezinin Londra olduğunu söyleyen ünlü isim Işid’in sosyal medyadan güç aldığını ortaya attı. Bu konuda açıklamalar yapan ünlü ismin Işid’in sosyal medya faaliyetlerinin durdurulamayacağını da söyledi. Bunun için tüm sosyal medyanın kapatılmasını söyleyen Katz, bazı açıklamalar yaptı.

“IŞİD’in sosyal medyada becerikli bir şekilde yayınladığı videolar sayesinde Kanada’da yaşayan genç kızlar ya da Avustralya’da çalışan orta yaşlı erkekler bile onlardan etkileniyor. Bu insanların hepsi kurulu yaşamlarını bırakıp IŞİD’in hakim olduğu Suriye ve Irak’a gitmiyor. Bulundukları bölgede örgütlenerek siyasi propaganda ve gerekirse Kanada’da olduğu gibi silahlı eylemler yapıyor. Tabii ki IŞİD’e bizzat katılanlar da var. Onlar da en çok Almanya ve İngiltere’den geliyorlar. IŞİD, özellikle Batı ülkelerindeki gençleri etkilemek için Almanya ve İngiltere’de ünlü olmuş rap yıldızı, futbolcu gibi isimleri kullanıyor. Bu örgütün kalbi Bağdat, Rakka ya da Kabil değil; Berlin, Londra… Bu durum daha önce karşılaşılmış bir manzara değil.

El Kaide’yi Geçti

El Kaide’nin bile bağlantıları ve sosyal ağı bu kadar geniş değildi. Bana diyorlar ki ‘CIA interneti kontrol edebiliyor. Neden IŞİD’in propaganda yaptığı siteler kapatılmıyor?’ Bunun gerçekleşmesi için Twitter, İnstagram, Facebok, Youtube ve bütün meşhur sosyal paylaşım sitelerini kapatmanız gerekiyor. Yani onları internette durdurmak imkansız. Zaten bunun için insansız hava araçları ve uçaklarla bombardımana başladılar. Ama bu da tamamen faydasız. Çünkü dünyanın dört bir yanında kim oldukları bile bilinmeyen, gönüllülük esasıyla büyüyen bir örgüt var. IŞİD’e gönül verenlerin toplam sayısını örgütün yönetimi bile bilmiyordur. Onlarla baş edebilmek için havadan bombardıman veya karadan harekat gibi eski reçeteler geçersiz olacaktır. Bunun için tüm dünya ülkeleri topluca hareket edip yeni çözümler üretmeli.” Şeklinde açıklamalar yapan isme daha çok sorular gelecek gibi.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  İnternet Fenomeni Instagram

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Adresinden IP Adresi Bulunabilir Mi Bulma Yerini Öğrenme

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-oto-yorum-satin-al

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Rita Katz Çarpıcı Açıklamalar Yaptı
4.4 (88.33%) 204 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir