Sahibinden Sitesi Kime Ait?

Sahibinden Sitesi Kime Ait?

Sahibinden ülkemizde e-ticaretin öncü şirketlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Site genelde ikinci el araba konusunda dikkat çekse de birçok farklı ürünün ilana verilebilmesi ile öne çıkmaktadır. İlan verebilmek için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Üye olunduktan sonra eğer hakkınız varsa ücretsiz, hakkınız yoksa belirli bir ücret ödeyerek ilan vermenize izin veriliyor.

İkinci el araba, cep telefonu, iş ilanları, ev, konut, arsa gibi aklınıza gelebilecek her şeyin ilana verildiği bir e-ticaret sitesi durumuna gelmiştir. Sitede 2010 yılında 2 milyona yakın ilan olduğu aktarılmıştır.

Sahibinden Kime Aittir?

Sahibinden e-ticaret sistesi Taner Aksoy’un kuruculuğunda olan Aksoy Holding tarafından yönetilmektedir. Şirketin merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Bunun yanında şirketin İzmir, Antalya, Trabzon, Adana ve Ankara’da bölge ofisleri bulunmaktadır. 2009 yılında yapılan oylamada ülkemizin en iyi e-ticaret sitesi ve en iyi ilan sitesi olarak kabul edilmiştir.

Sitede en çok sevilen konu otomotiv olarak öne çıkıyor. Hatta 2020 yılı itibariyle ülkemizde ki ikinci el araba piyasasının tamamını kontrol ettiğini söylemek doğru olacaktır. Buradan piyasa belirlenmekte ve insanlar buraya bakmadan araba alım satmayı tercih etmemektedir. Bunun yanında gayrimenkul, iş ilanları sitesi, ikinci el ürünlerin sitesi olarak öne çıkmaktadır. Ülkemizde bu işi yapan diğer web sitelere karşı ezici bir üstünlüğe sahip olmuştur.

sahibinden

Sahibinden Ne Zaman Kuruldu?

Sahibinden ilk olarak 1 Eylül 2000 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 2020 yılı itibariyle 20 yaşını kutlayan e-ticaret sitesi rakiplerinin çok üzerinde yer almaktadır. Ülkemizde en çok ziyaret edilen web siteleri arasında 12 sırada yer alması ile dikkat çekiyor. Sürekli olarak büyümeye devam eden site en büyük atılımını 2005-2010 yılları arasında yaşadığı %5300’lük büyümeyle elde etmiştir.

E-ticaret sitesine aylık olarak 47 milyonun üzerinde ziyaretçi girmesi ile dikkat çekiyor. Ülkemizde bu nedenle tekelleşme sorunu yaratan bir web sitesi olarak biliniyor. Rekabet kurumu bu nedenle web sitesine ceza yazmıştır. Sistem sürekli gelişmesinin yanında yeni özellikler de ekleyerek üyelerini memnun ediyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Trendyol Üzerinden Alışveriş Nasıl Yapılır?

Sahibinden Nasıl Kullanılır?

E-Ticaret sistemini kullanmak çok basittir. İstersen web üzerinden isterseniz mobil uygulama üzerinden sistemi kullanabilirsiniz. Sisteme ilan vermek için her yıl kullanıcılarına farklı konularda bir veya iki ücretsiz ilan hakkı vermektedir. Bu hakkı kullandıktan sonra tekrar üye vermek için sizden belirli bir ücret istemektedir. Sistemde emlak, vasıta, yedek parça, aksesuar, ikinci el ve sıfır alışveriş, ustalar, hizmetler, özel ders verenler ve iş alanları başlıkları bulunmaktadır.

  • Sisteme ilan vermek için üye olmanız gerekiyor.
  • Üye olduktan sonra cep telefonu üzerinden hesabınızı onaylamalısınız.
  • Onaylanan hesapla istediğiniz kadar ilan vermeniz mümkündür.
  • Aynı yıl içerisinde birden fazla ilan vermek ücretlidir.

Sahibinden üzerinden ilan vermek demek işinizde büyük bir ilerleme yaşamanıza yardımcı olacaktır.  

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sahibinden Nedir?

Sahibinden bir web sitesi olarak hizmet veren, online ikinci el satış platformudur. Satıcılar ile alıcıları buluşturur.

Sahibinden Mobil Uygulaması Var mı?

Sahibinden.com hem masa üstü hem de akıllı cihazlardan kullanılabilir. Mobil uygulaması sorunsuz olarak hizmet vermektedir.

Sahibinden Ücretli mi?

Sahibinden.com üzerinden alıcı olarak ilanlara bakmak için ücret vermeniz gerekmez, ancak ilan vermek ve satış yapmak için ücret ödemeniz gerekecektir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir