Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge İle Instagram Video Yükleme Sorunu

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge İle Instagram Video Yükleme Sorunu

samsung-galaxy-s7-ve-s7-edge-ile-instagram

Herhalde son yıllarda çıkan Samsung modelleri arasında en iddialı cihaz kavisli ekranı en iyi yansıtan S7 ve S7 Edge modelleri oldu. Genellikle amiral gemisi cihazların donanımsal özelliklerde en üst düzeye ulaştıkları bilinir. Bunu başarmış olan iki modelde fazlaca tutuldu ve Samsung cihaz kullanıcıları tarafından temin edildi. Fakat üzerinde durulabilecek bir diğer etkende son yılların en sansasyonel cihazı olmasıydı. Çünkü tüm dünyayı kasıp kavuran aşırı ısınma ve patlama gibi problemleri Samsung ilk defa bu cihazla gördü.

Her ne kadar halen daha iddia aşamasında görülse de bu kötü tecrübeyi tatmış insanlar olduğuna inanılıyor. Cihaz için güncelleme ve aplikasyon uyumu aşamasında da bazı sorunlar yaşanmıştı. Son olarak birkaç haftadır süren Samsung Galaxy S7 ile Instagram video yükleme sorunu çıkageldi. Kullanıcıların pek rahatsız olduğu durum tam olarak insanların sinirleriyle oynamaya başladı bile. Çünkü bir çözüm yolunun her cihazda ve her kullanıcıda net olarak çözüm sağlayabildiğini göremedik.

Samsung S7 ve S7 Edge ile Instagram’a Video Yükleyememe Sorununun Çözümü

Samsung Galaxy S7 Edge Instagram video yükleme sorunu tam olarak şu şekilde gerçekleşiyor. Instagram hesabınıza yüklemek istediğiniz video dosyasını tanımladıktan sonra upload esnasında bir bildirim çubuğu çıkıyor. %100 olarak ilerleyecek olan çubuğun belirli bir noktada durarak geriye doğru hareket etmesi, bu döngünün ise sürekli olarak yaşanması kullanıcıların canına tak etmiş durumda.

Konu hakkında resmi bir açıklama yapılmazken uzmanların bunun Android kaynaklı bir hata olabileceği üzerinde durduğunu belirtelim. Fakat işletim sisteminden kaynaklansa dahi tüm cihazlarda aynı çözüm yolunun işe yaraması gerekeceğini de herkes kabul ediyor.

Eğer Instagram’a video yükleme hatası Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge cihazlarında sizinde başınıza geldiyse uygulayabileceğiniz iki farklı metot bulunuyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

 1. Cihazın önbelleğini temizlemek

Cihazınızın ön belleğini temizlemek bunun en bariz çözüm yolu olabilir. Kalıtsal dosyalardan ötürü bu tip bir aplikasyon hatası alıyorsanız çözümü sağlanabilir. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak yine bir nevi format aşamasında çözüm olarak nitelendiriliyor.

 1. Instagram uygulamasını baştan yüklemek

Burada en önemli nokta uygulamayı kaldırmadan evvel tüm verileri ve önbelleği temizlemekten geçiyor. Böylelikle kalacak ufak dosya artıklarını silmiş olursunuz. Ardından son güncel Instagram uygulamasını yükleyerek video yükleme sorununu çözmeniz mümkün görünüyor.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
7 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. İşe yaramıyor. Bir türlü video yükleyemedim. Acaba video boyutu çok mu büyük diye düşündüm. 30 mB ı 2 mb lık bir boyuta indirdim. Ön belleği sildim. Programı sildim yeniden kurdum. Nafile işe yaramıyor. Instagrama video yüklenmiyor

 2. Arkadaşlar benim #instagram da herhangi bir videoyu izleyememe sorunum var. Yani mobil paket açıkken yada wi-fi ye bağlıyken video izleyemiyorum. Nedendir bi bilgisi olan var mı?

 3. avatar
  Ali alp ozmutlu

  Instagram hesabim da videolari izleyemiyorum ama wifi ile baglanica izliyebliyorum mobil internetim ile bagladim zaman bu sorunu yasiyorum baska bi hesap ile bagladim zaman izliyorum kendi hwsabimi baska ciazlarda actigim zamanda izliyorum ama kendi hesabimi kendi telefonumda bu sorun ile karsilasiyorum uygulamayi sildim yukledim guc tasarufu yaptim verileri sildim .mobil agi sildim yuklwdim.gene olmadi yardimci olurmsunuz

 4. Arkadaşlar Benim S7edge de ise instagram da karşılıklı canlı yayın yapılmıyor nedeni ve çözümünü bilen var işe yardımınızı bekliyorum.

 5. merhaba,

  ben s7 edge kullanıcısıyım. ve hikayeme gif eklediğimde paylaş butonuna tıkladığımda ekran simsiyah oluyor ve paylaşılıyor yazıyor ama saatler gecmesine ragmen paylaşılmıyor. çözümü bilen vamı

  1. avatar
   Instagram Takipçi Satın Al

   Cihazdan kaynaklı problemler ile ilgili maalesef yapabileceğimiz bir şey olmuyor ama Samsung firmasının bu cihazlara en kısa zamanda bir yama güncellemesi getirerek bu sorunu ortadan kaldıracağına eminiz.