Seçimlerde Sosyal Medya Kullanılacak

| Nisan 06, 2015 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Instagram gündem

Dijital dünyanın gelişimi seçimleride etkiledi yeni seçimlerde sosyal medya propagandalarının çokca yapılacağı gündem konusu oldu. Yaklaşan genel seçimler için artık partilerin propagandaları yavaş yavaş hazırlanmaya başladı. Bu sene yapılacak olan seçimlerde dikkat çeken nokta ise artık sosyal medyanın de büyük önem taşıyor olması. Zira son dönemde tüm partilerin bu yönde yaptıkları açıklamalara bakılırsa artık herkes sosyal medyanın gücünün farkında ve seçimde de aktif olarak bu güzü kullanmayı hedefliyor. Özellikle meclise giren partilerin bu yönde birçok yeni adım atacakları verilen bilgiler arasında. Bu yönde ilk çalışma ise şuan iktidarda olan Ak Parti tarafından geldi. Seçimlere tüm hızı ile hazırlanan parti bu dönem sosyal medyayı da propagandalarında kullanacağını açıkladı.

Söz konusu kullanım ise capsler aracılığı ile yapılacak. Yaşanan önemli olaylar ve muhalefet partileri hakkında propaganda capsleri hazırlanacak ve sosyal medyada kullanılacak. Böylece sosyal medyayı da seçim yarışına dahil etmeyi planlayan partinin hedefleri gerçekleşir mi bilinmez ama diğer partilerinde sosyal medyaya başvuracağı kesin. Zira bu yönde sosyal medyanın gücü tartışılamayacak kadar fazla. Hem kitlelere daha çabuk ulaşmak hem de propaganda masraflarını kısmak için en iyi yöntemlerden biri olarak gösterilen sosyal medyanın seçimlerde nasıl bir etki yaratacağı ise şimdiden merak edilmeye başlandı. Seçmende bu konuda oldukça merak içinde. Özellikle genç nüfus için sosyal medyanın büyük bir etkisi olacak gibi duruyor.

Sosyal Medya’nın Etkisi Hızla Büyüyor

Sosyal medya her alanda etkisini giderek arttırmaya devam ediyor. Özellikle son dönemde ki sosyal medya kullanıcı sayılarına bakarsak insanlara tanıtım yapmak ya da bir şeyler göstermek için kullanılabilecek en iyi yöntem sosyal medya oluyor. Hal böyle olunca her alanda sosyal medyadan destek almak büyük önem taşıyor. Zira bu şekilde çok daha rahat bir ilerleyiş kaydetmek mümkün oluyor. Tüm bunların yanında sosyal medya kullanımının kullanıldığı alanlardan biriside siyaset oluyor. Her ne kadar seçim propagandalarında basın kullanılsa da bununla beraber artık sosyal medya platformları da seçimlerde büyük yer tutuyor.
Zira bu alanlarda çok daha fazla kişiye ulaşmak mümkün. Hal böyle olunca yaklaşan yaz seçimlerinde de sosyal medya propagandaları başladı. Bu sefer yapılacak olan propagandalar ise uzman yazılımcılar tarafından yapılıyor. Birçok teknoloji firması bu konuda kendilerine başvuran adaylara destek veriyor. Her yönü ile adayların özelliklerinin tanıtılacağı yeni bir sistemde kuruldu. Bu sisteme göre şirketler adaylar hakkında reklam yapacak. Adayları her açıdan değerlendirecek ve seçmenlere bilgi verecek olan bu sistemle çok daha başarılı sonuçlar alınması da hedefleniyor. Kısacası hayatımızın hemen her alanına giren sosyal medya siyasette de derin bir etkiye sahip. Zira bu alanda iyi tanıtım oy olarak geri dönebilir. Uzmanlarında görüşleri bu yönde.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Sosyal Medya Hesapları İçin Instagram Güvenlik Uyarısı Daha Geldi

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/instagram-begeni-satin-al

Seçimlerde Sosyal Medya Kullanılacak
4.4 (88.33%) 168 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +