Instagram Selfie Ölümleri Giderek Artmaya Başladı 2018

| Nisan 10, 2016 | Sosyal Medya| Yorum Yok*/?>
Selfie akımı

Instagram selfie akımı çılgınlığı zaman geçtikçe azalacağını an be an daha da artmaya başladı. Tabi çekilen her selfienin de belli ölçüde sınırlı kaldığını söylemek yanlış olur. Zira bu konuda ardı arkası kesilmeye birçok haberi yapıldığını da biliyoruz. Hatta en son selfie çılgınlığının ölümlere yol açtığı bile ortaya çıkmıştı. Bu nedenle aralarında Amerika gibi ülkelerinde bulunduğu birçok ülke selfie çekimlerine ve hatta selfie çekmek için kullanılan araçlara bile sınırlama getirmişti.

Her ne kadar bu durum yurt dışında daha yaygın olsa da ülkemizde de selfie çılgınlığının başka bir boyuta geçtiğini söyleyebiliriz. Zira daha birkaç hafta öncesine kadar sırf selfie çekmek için 3.köprü inşaatına tırmanan iki genç gündeme gelmişti. Durdurulamayan bir akım haline gelen selfie sonunda ülkemizde de can aldı. Bu çılgınlığın son kurbanı ise 1 yaşındaki Atahan Çalışal oldu. 15 yaşındaki genç çocuk sırf selfie çekmek için okuldan dönüp evde kimsenin olmadığı bir sırada babasının ruhsatsız tabancasını aldı. Selfie çekimi sırasında silahı başına dayayan çocuk silahın ateş alması sonucunda ise ağır yaralandı. Olay yerinde hayatını kaybeden genç böylelikle selfie çekimi için hayatından olmuş olanlar listesine eklendi. Tüm bu artan ölüm sayıları selfie akımını durdurur mu bilinmez ama böyle giderse benzer haberlerle daha sık karşılaşılacak gibi.

Instagram’ın ortaya çıkmasından itibaren Instagram’ın akımları adı verilen yeni trendler oluşmaya başladı. Söz konusu akımlar hem Instagram platformundan hem de diğer sosyal medya uygulamalarından kısa süre içerisinde yayılmaya da başladı. Bu akımlar içerisinde en uzun soluklu ve en etkili olanı ise selfie akımı oldu. Türkçe karşılığı öz çekim olan selfie akımı çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayıldı. Sadece birkaç yıl içerisinde tüm dünyada trend olan selfie Instagram’da en çok paylaşım yapılan tür olarak da dikkat çekmeye başladı.

Bu Yazımızıda Hemen Okuyun:  Line Selfie Uygulaması

İlginç Selfie Çekebilmek İçin Yarıştılar

Öyle ki artık sıradan selfie çekimlerinin yanı sıra kullanıcılar ilginç selfieler çekebilmek için bir birleriyle yarışa girdi. İlginç selfie çekimleri için girilen bu yarış ise öyle boyutlara geldi ki artık can almaya başladı. Ardı ardına gelen selfie ölüm haberleri sosyal medyada da gündem oldu. Hatta birçok ülke bu konuda yeni düzenlemelere gitti. Selfie yasakları konulmasına rağmen hala selfie ölümleri ise devam ediyor. Ülkemizde de dahil olmak üzere birçok ülkede selfie çekebilmek için ölen insanlar gündeme gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde de ülkemizde bir kez daha selfie çekimi sırasında 19 yaşında bir genç hayatını kaybetti. Giderek artan selfie ölümleri nasıl engellenecek ya da selfie ölümleri için ne gibi bir önlem düşünülüyor bilinmez ama bu akımın önüne geçmek pek de mümkün değil gibi. Zira tüm yasaklara rağmen kullanıcıların ilginç çekimler yapabilmek için hayati tehlikeye girdiğini de söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://instagramtakipcisatinal.com/twitter/retweet

Instagram Selfie Ölümleri Giderek Artmaya Başladı 2018
4.5 (89.28%) 433 votes

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +