Skyscanner Ucuz Uçak Bileti Alma Yolları

Skyscanner Ucuz Uçak Bileti Alma Yolları

Skyscanner birçok havayolu şirketinin içinde bileti bulunan bir web sitesidir. Dünyanın her noktasına sağlanan uçuşları bulmak doğru ve ucuz uçak bileti almak için kullanılması ile bilinmektedir. Ülkemiz dahil olmak üzere birçok ülkede hizmet vermesiyle biliniyor.

Tabi bu site veya uygulaması üzerinden ucuz uçak bileti almak o kadar kolay değildir. Bunun için öncelikle bilmeniz gerekenler var. Hangi tarihler arasında uçuş yapacağınızdan, hangi firmayı tercih edeceğinize, alacağınız hizmetlere kadar birçok detaya bakarak biletinizi daha uygun bir seviyeye getirebilirsiniz. Skyscanner üzerinden uçak bileti alacaksanız aşağıda belirteceğimiz detaylara odaklanarak sizlerde uygun bir bilet seçimi yapabilirsiniz.

Skyscanner ile Ucuz Uçak Bileti Alabileceğiniz Yöntemler

Skyscanner ile örneğin İstanbul-Frankfurt arası uçuş arayalım. Bu ucuzu 800 TL’ye de yapabilir 2.500 TL’ye de yapabilirsiniz. Burada size farklı seçenekler sunulacaktır. Aktarmalı uçuşlar, hizmet kalitesinde düşüklük, direkt uçuşlar gibi birçok detayla birlikte uçak için bilet tercihi de alacağınız bileti uyguna getirecektir.

  • Seyahat tarihinizi esnek tutmalısınız. Hafta sonları yoğunluk nedeniyle çok pahalı olan uçak biletleri hafta içi daha ucuza satılabilmektedir.
  • Skyscanner takipçilerine özel bültenler yollayarak ucuz uçuşların haberini veriyor. E-bülten hizmetine üye olarak rahatça bir bilet alabilirsiniz.
  • Skyscanner tarafından sunulan “Her Yere” seçeneğine size çok uygun uçuşları bulacaktır. Gezmeyi seven birisiyseniz bu özellik sizin çok işinize yaracaktır.
  • Uçuşlar sırasında insanların aklına genelde büyük ve tanınmış firmalar geliyor. Ancak bunun dışında aynı rotada hizmet eden farklı şirketlerde vardır. Bunlar hizmet kalitesi düşük olmakla birlikte daha hızlı ve ucuz hizmeti sunuyor.
  • Uçak biletleri uçuş tarihi yaklaştıkça artış göstermektedir. O nedenle uçak biletinizi erken alırsanız daha ucuza bir bilet alabilirsiniz. Bunun için farklı gün aralıkları bulunmaktadır. Ama en az 3 hafta önceden bilet almanız tavsiye edilir.
  • Gidiş dönüş bilet yerine tek yön bilet almak daha uygun olabilir. Örneğin gidişte Sabiha Gökçen havalimanından kalkan bir bilet tercih ederken, dönüşte İstanbul Havalimanına inen bir uçak bileti almak uçucu daha uyguna getirebilir.
  • Aktarmalı uçuşlar insanlar tarafından çok tercih edilmez. Çünkü gidilmesi istenen yere hızlıca ulaşılmak istenir. Ancak bunu tercih ederseniz uçuşunuzu daha uyguna getirme şansınız olabilir.
skyscanner ucuz uçak bileti

Uygun uçak bileti bu siteden ve başka siteler üzerinden alacaklar sürekli olarak takipte kalmalıdır. Bunun için sisteme üye olabilir ve belirleyeceğiniz şehirler arasında ki en uygun uçuş için haber verilmesini isteyebilirsiniz. Bu gibi hizmetler uçuşunuzu ve seyahatinizi daha uyguna getirmenize yardımcı olacaktır. Yakın uçuşlarda özellikle büyük firmalar yerine orta ölçekli firmaları tercih etmek daha mantıklıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Mavi Tik (Onaylanmış Hesap) Nasıl Alınır?

Uluslararası uçuşlar içinse güçlü firmaların biletlerine bakmak gerekir. Aktarmasız uçtukları için müşterilerine daha uygun bir şekilde bilet alma fırsatı sunarlar.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ucuz Uçak Bileti Nereden Alınır?

Ucuz uçak biletlerini internet sitelerinden ya da online hizmet sunan aplikasyonlardan alabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınmalıdır?

Ucuz uçak biletlerini erken zamanlardan ayırmalısınız. Bu sayede hesaplı ve uygun uçuş saatleri bulabilirsiniz.

Skyscanner Nedir?

Skyscanner uçak biletleri konusunda global olarak hizmet sunmakta olan bir firmadır.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir