SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

SMS engelleme nedir? Markalar, partiler, şirketler, web siteleri ve daha pek çok yer… Kimi zaman telefon numaramızı kendimiz veririz kimi zamanda vermediğimiz halde mesajlar alırız. Kullanıcıları oldukça rahatsız eden ve bir türlü çözüm yolunu bulamadıkları problemlerin başında istenmeyen SMS mesajları gelmektedir. Özellikle seçim zamanları ya da çeşitli markaların promosyon günlerinde telefonların mesaj kutusu istenmeyen spam mesajlarıyla dolup taşar. Kullanıcıların pek çoğuysa bu mesajlardan oldukça rahatsız olur. Kimi zaman arada önemli yerlerden gelen mesajlarda kaynayıp gider.

Bunun yanı sıra bazı durumlarda kullanıcılar telefonlarında kayıtlı kişilerden ya da bilmedikleri numaralardan gelen mesajlardan da rahatsızlık duyabiliyorlar. Bu gibi durumlarda da kullanıcılar çeşitli numaraları engellemek isteyebiliyorlar. Bu nedenle pek çok telefon kullanıcısı SMS mesajları nasıl engellenir merak ediyor. Bu yazımızda sizler için SMS engelleme nasıl yapılır detaylı olarak anlattık. Android veya İOS işletim sistemli akıllı cep telefonlarınız üzerinden, size gelen istenmeyen mesajları nasıl engelleyebileceğiniz detaylı olarak bu yazımızda anlattık.

Android Telefonlarda SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemli cep telefonunuza sürekli olarak istemediğiniz yerlerden mesaj geliyorsa bunu engellemenin çok kolay bir yöntemi mevcut. Aşağıda bahsettiğimiz SMS engellemenin adımlarını sırasıyla uyguladığınızda, istemediğiniz işletmelerden ya da partilerden gelen bilgilendirme mesajlarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuza gelen istenmeyen mesajların hemen alt kısmında olan ve B harfiyle başlayan kodu not edin.
  • Daha sonra Android cep telefonunuzda mesaj ayarları yazan kısma dokunun.
  • Gelen ekrandan mesajları engelle yazan seçeneğe dokunun.
  • Açılacak olan ekrana not aldığınız mesaj kodunu yazın ve işlemi tamamlayın.
sms engelleme

Bu işlemlerin ardından engellediğiniz kod üzerinden size mesaj yollayan numaralar, işletmeler ve partiler telefonunuzda engelli hale gelecek ve bir daha cep telefonunuza SMS bildiriminde bulunamayacaklar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: SSD Ne İşe Yarar?

iOS Telefonlarda SMS Engelleme Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi iOS işletim sistemli telefonlarda da aynı şekilde sorunlar yaşanabiliyor. Sorunun çözümüyse gene benzer şekilde. Size mesaj yollayan numaraları engelleyerek kolaylıkla bu sorunu çözüme ulaştırabiliyorsunuz. Aşağıda detaylıca anlattığımız adımları izleyerek kolaylıkla İOS işletim sistemli akıllı cihazlarınızdan SMS engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Engellemek istediğiniz numara ya da kişinin size yolladığı mesajı açın.
  • Mesaj kutusunun sağ üst köşesinde bulunan! simgesine dokunun.
  • Ardından açılan sayfadan engellemek istediğiniz kişinin ismine veya numaraya dokunun.
  • Açılacak olan ekrandan “Bu arayanı engelle” seçeneğine dokunun.

Bu işlemlerin ardından dilediğiniz numarayı veya kişiyi kolaylıkla engelleyebileceksiniz. Engeli kaldırmadığınız sürece engellediğiniz kişi ya da numara size hiçbir şekilde ulaşamamaktadır. Yalnızca SMS değil, arama ve benzeri yollarla da sizinle iletişim kuramayacaklardır.

Genel kategori yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

SMS Engelleme Nedir?

SMS engelleme işlemi kullanıcıların diledikleri kişiyi ya da numarayı engelleyerek kendilerine mesaj atmalarını engellemesidir.

SMS Engelleme Android Telefonlarda Nasıl Yapılır?

Mesaj ayarları kısmından engellemek istediğiniz numarayı ya da mesaj kodunu yazarak engelleyebilirsiniz.

SMS Engelleme iOS Telefonlarda Nasıl Yapılır?

Engellemek istediğiniz numara ya da kişinin ismine tıklayıp engelle diyerek kolaylıkla engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir